Cristina Blanco: "Jesteśmy w procesie niesamowitej poprawy"

Ljak lwy mierzyły a Afryka Południowa w sobotę 23 marca w Valladolid. Afrykańska drużyna nie jest w najlepszej formie – trzy porażki w czterech ostatnich meczach i wygrana z Samoa dopiero w październiku 2023 roku.

Hiszpanie lepiej wychodzą na ten mecz, dwa zwycięstwa w czterech ostatnich meczachpodkreślając zwycięstwo przeciwko Lepsza i porażka w ostatnim meczu 15-13 przeciwko Irlandii, gdzie drużyna z półwyspu schodziła na przerwę z korzystnym wynikiem 3-13 Jednak w ostatnich minutach Irlandczycy wrócili do gry, mając dwa punkty przewagi.

Odpowiadają nam Juan Gonzlez i Cristina Blanco

P: Pierwsza gra w tym roku. Jak ją postrzegasz?

Odpowiedź od Cristiny: „Jak zawsze uważam, że Republika Południowej Afryki jest znana ze swojego poziomu fizycznego. Bez wątpienia będzie to bardzo trudna bitwa, ale będziemy musieli stawić czoła niskim poziomom, aby nie mogli awansować i tym samym osiągnąć zwycięstwa”.

Odpowiedź Juana: „Dla nas jest to wyzwanie, które lubimy. To bardzo mocny zespół, który może pozwolić nam stworzyć grę, nad którą pracowaliśmy od dawna i w którą jesteśmy bardzo zaangażowani. Nie możemy się tego doczekać mecz.”

P: Czy widzisz poprawę wśród młodszych pokoleń?

Odpowiedź od Cristiny: „Każdego roku poziom wzrasta, nowe dziewczyny, które mieliśmy na sesjach treningowych przed powołaniem, wykazały się niesamowitą jakością i zrozumieniem gry, co nas ekscytuje”.

„Widzieliśmy to w zeszłym roku w konfrontacji z Republiką Południowej Afryki, widzieliśmy, jak stają się coraz silniejsi i trudno było nam za nimi nadążać, ale w przypadku 4 krajów zrobiliśmy krok do przodu i pokazaliśmy, że „Jesteśmy w procesie niesamowitej poprawy”.

P: Gracze, których możemy przegapić?

Odpowiedź Juana: „Brakowało nam takiego zawodnika jak Marieta o Casteluchi ale na szczęście znaleźliśmy innych na wysokim poziomie. „W sporcie takie sytuacje zawsze się zdarzają, a zawodnicy, którzy przychodzą, pokazują, że mają poziom, aby dostosować się do wymagań drużyny narodowej i że w scenariuszach meczowych są w stanie spisać się na najlepszym poziomie”.

P: Jak postrzegasz tę stal w Europie?

Odpowiedź Juana:„To będzie pierwszy mecz przed Mistrzostwami Europy. Jesteśmy razem przez cały marzec i skupiamy się na Republice Południowej Afryki, ponieważ będzie trudniej, ale to pomoże nam również rozwijać się w późniejszych Mistrzostwach Europy. ”

P: Czy mogą nastąpić jakieś zmiany w Mistrzostwach Europy?

Odpowiedź Juana: „Blok, który teraz trenujemy, z pewnością będzie blokiem, który trafi na Mistrzostwa Europy, być może będą pewne wyjątki, ale przez te cztery tygodnie ci zawodnicy będą z nami”.

Przed Mistrzostwami Europy wszystko przechodzi przez RPA

Kon Pani Aresti jako zawodnik na okładce, trener Juana Gonzalezaz ogłosił już 15 zawodników rozpoczynających jutrzejszy mecz.

Po zakończeniu meczu z Republiką Południowej Afryki Las Leonas zmierzy się z Mistrzostwa Europy w Rugby 2024gdzie ich konfrontacje będą wyglądać następująco:

  • Hiszpania – Portugalia, sobota, 30 marca o 17:00 w Pins Vens (Sitges)
  • Holandia – Hiszpania, sobota, 6 kwietnia o 15:00 w National Rugby Center (Amsterdam)
  • Szwecja – Hiszpania, niedziela, 13 kwietnia o 14:00 w Trelleborgu

Poprzednie w Valladolid

Czwartek 21 marca To był on Światowy Dzień Zespołu Downa i reprezentanci kadry narodowej skorzystali z pobytu w ośrodku Valladolid aby się zbliżyć Centrum Valladolid i spędzić trochę czasu z młodymi ludźmi z ośrodka, którzy nie przegapili okazji do gry przez jakiś czas i bez wątpienia cieszyli się towarzystwem międzynarodowych zawodników.

Ich trener Juan Gonzlez i kapitan Cristina Blanco obsługują media

Gdzie grają i gdzie oglądać

Lwice goszczą mieszkańców Afryki Południowej Pepe Rojo z Valladolid Na 16:00 i będzie transmitowany RTVEPlayŹródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here