Kluczowe dania na wynos

  • Po latach oczekiwań budżetowy MacBook Air jest wreszcie dostępny w przystępnej cenie 700 dolarów.
  • MacBook Air M1, mimo że jest starszy, pozostaje konkurencyjny w stosunku do laptopów i Chromebooków z systemem Windows zarówno pod względem ceny, jak i wydajności.
  • Decyzja Walmartu o zaoferowaniu budżetowego MacBooka Air zapewnia większy wybór konsumentom dbającym o budżet, kupującym laptopy.

Przez lata zastanawialiśmy się, jak mógłby wyglądać budżetowy MacBook w cenie mogącej konkurować z urządzeniami takimi jak Chromebooki i laptopy średniej klasy z systemem Windows. Wśród społeczności Apple panuje popularny pogląd, że firma mogłaby wykonać lepszą robotę przy tworzeniu laptopów budżetowych lub średniotonowych niż konkurencja. Przez prawie dwie dekady istnienia MacBooka taki pomysł był właśnie taki – niczym więcej niż odległą nadzieją. Ludzie myśleli, że budżetowe laptopy po prostu nie są wpisane w DNA Apple. Dla porównania: pierwszy MacBook był wykonany z plastiku i w 2006 roku kosztował 1300 dolarów, a dziś kosztowałby 2000 dolarów.

Osiemnaście lat później wreszcie można kupić budżetowego MacBooka. Nie, nie jest to zupełnie nowy laptop, którego cena może osiągnąć znacznie poniżej 1000 dolarów. W rzeczywistości nie jest nawet sprzedawany bezpośrednio od Apple. M1 MacBook Air to budżetowy laptop Apple’a, na który czekaliśmy od lat, choć to maszyna mająca ponad trzy lata i częściowo wycofana z produkcji.

Dlaczego MacBook Air M1 dostał obniżkę ceny

Ma już dwie generacje, a mimo to nadal jest w stanie działać dzięki Apple Silicon

Historia MacBooka Air M1 i tego, jak stał się on najtańszym MacBookiem, jaki trafił na rynek, jest dość interesująca. Kiedy Apple rozpoczynało przejście na procesory Apple Silicon, MacBook Air był jednym z pierwszych świetnych komputerów Mac, w których zastosowano technologię M1 typu „system-on-a-chip”. Chociaż obudowa laptopa pozostała całkowicie niezmieniona w porównaniu z 13-calowym MacBookiem Air w wersji Intel, teraz posiadał konstrukcję bez wentylatora i procesor M1. Miało to miejsce pod koniec 2020 roku i pomimo nowych wersji MacBooka Air i Pro po premierze laptopa, MacBook Air M1 przez wiele lat pozostawał w ofercie Apple w cenie 1000 dolarów.

Jednak gdy Apple wprowadziło w tym miesiącu MacBooka Air M3, ostatecznie w tym samym posunięciu zaprzestało produkcji MacBooka Air M1. Myśleliśmy, że to koniec serii M1 MacBook Air, który odegrał znaczącą rolę jako laptop prowadzący przejście do nowej ery laptopów Apple. Ale myliliśmy się. Zaledwie kilka tygodni po wycofaniu przez Apple MacBooka Air M1 Walmart ogłosił, że przywraca laptopa w nowej sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 700 dolarów. Czyni to MacBooka Air M1 najtańszym laptopem Apple w ofercie firmy i oficjalnie należy do kategorii budżetowej i średniotonowej.

Jak konkurencyjna jest cena MacBooka Air?

MacBook Air konkuruje teraz ze średniej klasy laptopami z systemem Windows pod względem ceny i wydajności

Firma Apple obniżyła cenę MacBooka Air po aktualizacji laptopa w 2020 r., obniżając jego koszt do 1000 dolarów. Mimo to, choć jest to niska cena za komputer Mac, jest ona nieco wyższa niż budżetowe i średniopółkowe laptopy. Właśnie dlatego nowa cena początkowa MacBooka Air M1 wynosząca 700 dolarów zmienia zasady gry. Dostępny jest teraz zupełnie nowy MacBook, który może konkurować z budżetowymi laptopami i Chromebookami z systemem Windows zarówno pod względem ceny, jak i wydajności. Jeśli mi nie wierzysz, jedną z tańszych opcji na naszej liście najlepszych Chromebooków jest Acer Chromebook Spin 714, który kosztuje 650 USD. Naszym najtańszym laptopem jest Lenovo Yoga 6, a jego cena detaliczna wynosi 700 dolarów.

Źródło

Recenzja Lenovo Yoga 6 Gen 7: znacząca poprawa pod niemal każdym względem

Lenovo Yoga 6 Gen 7 rozwiązuje prawie wszystkie nasze skargi dotyczące poprzednich modeli i jest teraz fantastycznym laptopem budżetowym.

Jasne, zawsze znajdzie się tani laptop z systemem Windows lub Chromebook, który obniży cenę MacBooka. Ale laptopy, które ludzie faktycznie kupują – i te, które bez problemu polecamy kupującym z ograniczonym budżetem – kosztują około 700 dolarów. Po raz pierwszy w rozmowie pojawia się MacBook.

Dlaczego jest to ważne

Dla niektórych wybór laptopa z systemem Windows był koniecznością ze względu na koszty

Fotograf korzystający z MacBooka Air M1.

Źródło: Apple

W przeszłości osoby posiadające ograniczony budżet ograniczały się do laptopów z systemem Windows i Chromebooków, odkąd ceny MacBooków zaczynały się od minimum 1000 dolarów. Teraz, gdy istnieje MacBook Air M1 za 700 dolarów, nabywcy na rynkach średniej i budżetowej mają opcję obsługi systemu macOS. Chociaż sprzęt ma kilka lat, w 2024 r. nadal będzie konkurencyjny wobec urządzeń dostępnych w cenie 700 dolarów. Dzieje się tak dlatego, że te maszyny często są wyposażone w starsze lub słabsze procesory Intel, które nie mają dużej mocy.

Źródło

MacBook Air M2 vs MacBook Air M1: Czym różni się nowy model?

Różnica w cenie między MacBookiem Air M1 i M2 wynosi 100 dolarów. Co zatem dokładnie nowego w wariancie M2 i czy warto dokonać modernizacji?

W porównaniu z tymi chipami, M1 SoC w MacBooku Air nadal potrafi je wysadzić w powietrze. Początki wyświetlacza, obudowy i klawiatury sięgają 2018 roku — i to jest coś, co należy wziąć pod uwagę. Jednak aluminiowa konstrukcja i wyświetlacz Retina są nadal solidne w tym przedziale cenowym. Niezależnie od tego, czy uważasz, że MacBook Air M1 to świetna, czy okropna cena w cenie 700 dolarów w 2024 r., nie ma to sensu. Użytkownicy mogą teraz sami wybrać, czy chcą mieć komputer z systemem macOS, Windows, czy Chrome OS, jeśli mają ograniczony budżet, a większy wybór jest zawsze lepszy dla konsumentów niż mniejszy.

Czy MacBook Air M1 to lepsza oferta niż nowe?

Wybór MacBooka Air M1, M2 lub M3 wymaga uzasadnienia

Przy nowej sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 700 USD MacBook Air M1 od razu staje się jednym z najtańszych laptopów, jakie można dziś kupić. Co zaskakujące, istnieje powód, dla którego warto wybierać każdą generację MacBooka Air w erze Apple Silicon. Dla kupujących z ograniczonym budżetem MacBook Air M1 jest bez wątpienia najtańszym MacBookiem w historii, a to świetna okazja. Studenci i nauczyciele mogą kupić MacBooka Air M2 za 900 dolarów, korzystając ze zniżki Apple na edukację, co również jest doskonałą wartością. Oczywiście nie możemy zapomnieć o najnowszym MacBooku Air M3, który oferuje niezrównaną moc w cienkiej i lekkiej obudowie. Mówiąc prościej, Apple miażdży go swoją ofertą MacBooków od czasu przejścia na Apple Silicon. Dzięki pomocy Walmartu pierwszy MacBook Air wyposażony w technologię Apple Silicon stał się budżetowym MacBookiem, na który czekaliśmy latami.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here