miCastilla de Raúl po raz kolejny zostaje pokonana w Di Stfano i przez dziewięć dni pozostałych do końca znalazła się w sytuacji alarmowej. Wygląda na to, że proch znów wyschnął, co zakończyło się karą dla drużyny zależnej, która miała wiele okazji przeciwko znacznie skuteczniejszemu Castellónowi pod bramką. Miguel i Douglas rozwiewali nadzieje drużyny Castilli, która do swojego dorobku dodała jeszcze jedną porażkę, dzięki czemu Castellón mógł samotnie wrócić na prowadzenie.

Dopasowanie potrzeb

Obaj mieli passę negatywnych. Piłkarze Rala, którzy zdobyli punkt w ciągu ostatnich dwóch dni i po bolesnej porażce w derbach Madrytu, stanęli przed jednym z tych wyzwań, podczas których trzeba zachować czujność wszystkich zmysłów, aby nie źle się skończyć. Castellón, cieszący się dużym wsparciem na trybunach, musiał przełamać passę dwóch porażek, aby w pojedynkę odzyskać prowadzenie, a ciężar odpowiedzialności nie zarzucał im, że od początku wychodzą na boisko pod napięciem.

Castilla bez remisu

Pierwszy cios zadali goście, a strzelec De Miguel po środku Suero. Duet Castellón okazał się skuteczniejszy od rezerwowych, którzy przed i po stracie bramki mieli kilka dobrych okazji od Gonzalo i Álvaro w meczach jeden na jednego przeciwko bramkarzowi. Napastnik Palams mógł wyrównać przy dobrej okazji jeszcze przed przerwą, po strzale w końcówce bramki. Skuteczność drużyny Rala w tym sezonie jest niska, co stanowi dla niej karę w porównaniu z sezonem poprzednim. Lider awansował z mniejszymi zasługami niż te, które wykazała Castilla.

Lider o maksymalnej efektywności

Zapał i praca Álvaro po przerwie ponownie stworzyły zagrożenie i nadzieję na remis, jednak gra z nieskutecznym odbiciem w rejonie Madrytu zakończyła się drugim golem dla drużyny Castalii. Kubeł zimnej wody dla tych z Rala, którzy zobaczyli, że zniknęła możliwość dodawania punktów za odsunięcie się od dna tabeli. Zegar biegł na korzyść gości, którzy od objęcia prowadzenia wiedzieli, jak kontrolować tempo meczu i mimo wprowadzonych zmian nie widzieli żadnego zagrożenia. Trzy bardzo cenne punkty na tym etapie sezonu, w którym rezerwy Madrytu powinny mieć więcej niż odzwierciedlone w tabeli.

KARTA TECHNICZNA

RM Castilla (4-5-1): Caizares; Carrillo, Asencio, Marvel, Cuenca (61′ Obrador); Gonzalo (80 min. De León), Manuel ngel (61 min. Vctor Muoz), Theo (80 min. David González), Mario Martín, Palacios (80 min. Aparicio); Alvaro.

Trener: Ral Gonzlez.

CD Castelln: (3-5-2): Gonzalo; Chirino (77 min. Villahermosa), Alberto, Salva Ruiz (85 min. Jozhua); Douglas, Julio Gracia (77′ Oscar Gil), A. Lottin (53′ Moyita), Manu Sánchez, Traor (53′ Ral Sánchez); Serum od Miguela.

Przedsiębiorca: Dick Schreuder

Cele: 0-1: Miguel (10 min); 0-2: Douglas (52 minuty)

arbitraż: Usn Rosel (andaluzyjski C.). Żółta kartka dla Julio Gracii (9 min), Salvy Ruiza (29 min), Asencio (38 min). Reprymendę otrzymał także trener Ral González (38 min).

Stadion: Alfredo Di Stfano 2120 widzów.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here