Austriak Christoph Baumgartner ustanowił nowy rekord najszybszego gola w międzynarodowej piłce nożnej podczas sobotniego meczu towarzyskiego ze Słowacją.

Zaledwie sześć sekund po rozpoczęciu 24-latek wybiegł ze środkowego koła, uniknął trzech prób i oddał niski strzał spoza pola karnego w dolny róg.

Sekcja wyjazdowa wybuchła świętowanie na stadionie Tehelne pole w Bratysławie, a kibice Słowacji, będący gospodarzami, przyglądali się temu z niedowierzaniem.


Jak śledzić Euro 2024 na Sportowiec


Bramka Baumgartnera była lepsza od bramki Lukasa Podolskiego dla Niemiec w meczu z Ekwadorem w 2013 roku, gdzie już po siedmiu sekundach znalazł się w bramce.

Podolski, który grał zarówno w Arsenalu, jak i w Bayernie Monachium, wystąpił w reprezentacji Niemiec 130 razy i strzelił 49 goli.

Podolski spędził trzy sezony w Arsenalu, gdzie w sezonie 2013-14 zdobył Puchar Anglii. Strzelił 31 goli w 82 występach dla drużyny z północnego Londynu.

Tymczasem Baumgartner jest pomocnikiem grającym w niemieckim klubie RB Leipzig. Podpisał pięcioletni kontrakt w czerwcu 2023 roku, po dołączeniu z Hoffenheim.

W reprezentacji Austrii wystąpił 34 razy.

GŁĘBIEJ

Co robi twój klub Premier League podczas przerwy reprezentacyjnej?

(Christian Hofer/Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here