Carolina Marín łączy dwa tytuły BWF World Tour ponad trzy lata później

Leżę na podłodze i jestem wyczerpany, ale z satysfakcją z dobrze wykonanej pracy. Tak to się skończyło Karolina Marin meczu z Indonezją Gregoria Mariska Tunjung w finale Swiss Open, maratonowym pojedynku (21-19, 13-21, 22-20 w 1 godzinę i 21 minut), w którym rodak z Huelvy musiał dojść do punktu meczowego.

Przeciwko Hiszpanom wcale nie było łatwo rywal, który pokonał go w dwóch z trzech poprzednich, w Madrycie i Hongkongu w 2023 roku. Indonezja, numer 8 na świecie, będzie trudnym orzechem do zgryzienia i wiara to udowodniła.

Tak naprawdę to azjatycka drużyna zaczęła dominować w pierwszym secie (0-4 i 6-10), ale Karolina starała się odwrócić wynik (13-11), a następnie otworzyć przewagę, która wydawała się uspokajająca (18-14). .

Carolina Marín na ziemi po pokonaniu Indonezyjki Gregorii Mariski Tunjung w finale Swiss Open.GEORGIOS KEFALAS

Jednak Tunjungowi udało się zremisować przy 19, co zmusiło Marína do podjęcia ostatniej szansy, aby zamknąć seta. W drugim secie sytuacja się odwróciła, a Andaluzyjczyk od początku dominował (6-3). aby zobaczyć, jak Indonezja wróciła do tego wyjaśnienia 13-21.

Nadszedł czas, aby dalej wiosłować i jeśli Karolina w swojej legendarnej karierze coś pokazała, to tego, że nigdy się nie poddaje. Pomimo tego, Zwycięstwo było więcej niż zagrożone, a w decydującym secie początkowym wynikiem 4:10 dla rywalaco zainspirowało niezłomną hiszpańską drużynę (12-11).

Przy równych siłach, zarówno psychicznych, jak i fizycznych, różnice były minimalne, aż ten 19-20, w którym Tunjung zaserwował i zdobył tytuł.

To był moment, kiedy Karolina pokazała, dlaczego jest mistrzynią olimpijską i trzykrotną mistrzynią światawykazując wstrzemięźliwość, która pozwoliła mu zdobyć trzy punkty z rzędu i zwycięstwo.

Zwycięstwo w Bazylei, Super 300to drugi z rzędu tytuł Carolina Marín w BWF World Tour po jej historycznej drugiej koronie w prestiżowym turnieju All England w zeszłym tygodniu.

Od tamtej pory mieszkaniec Huelvy nie wygrał dwóch turniejów BWF World Tour z rzędu W styczniu 2021 roku zwyciężył w Tajlandii Open I i IIktóre rozgrywane były w kolejnych tygodniach.

Marzenie o dotarciu do światowej czwórki na Igrzyskach w Paryżu – obecnie jest to piąte miejsce na świecie – jest coraz bliżej choć to nadal skomplikowane. Jeśli mu się to uda, będzie miał łatwiejszą drogę do teoretycznego półfinału.