Zrobię wszystko, co możliwe, aby stworzyć nowy „Baner” Mistrzów wisi na suficie TD Garden„Wiele słów – spiskowych – «świętych» dla NBA. The Garden, tytuł… oczywiście Boston Celtics. Cedric Mawell, jeden z wojowników drużyny zielonych z lat 80., wyznał, że Joe Mazzulla, obecny technik, powiedział mu to zdanie. Najlepszy zespół w lidze idzie jak strzała. Po prostu dodaj objawy, aby zostać mistrzem.

Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby nowy sztandar mistrzów wisiał na suficie TD Garden

Joe Mazzullę

LAPRESS

Ponieważ Celtics dodają tylko zwycięstwa. 20 z ostatnich 22 – porażki z Clevelandem przy ostatnim posiadaniu piłki i Denver – dziewięć z rzędu po dodaniu zaciętego zwycięstwa nad Chicago Bulls (113-124). Bardziej ze względu na warunki, bo ich brakowało Jaylen Brown, Jrue Holiday, Kristaps Porzingis i Jayson Tatum nie zagrali dobrego meczu. S w punktach (26), a nie w procentach: 8/20 TC i 2/7 T3.

Ale wygrywają. Luke Kornet objął dowództwo w ofensywnych zbiórkach i w ostatnich minutach walczył pod bandami, a Sam Hauser ugruntował swoją pozycję jako kolejny ostoja. 23 punkty (8/9 TC i 7/8 T3) przy średniej 22 w ostatnich trzech meczach. „Naszą siłą jest to, że każdy zawodnik, niezależnie od tego, kto wchodzi, a kto odchodzi, jest w stanie odegrać swoją rolę. To będzie musiało się powtarzać” – mówi Mazzulla.

LAPRESS

Ale to niezwykły zespół pomimo strat i ról. 124 punkty w Chicago, z szalonym sukcesem z 21 trójek zdobytych w 48 próbach. Oprócz 28 asyst. Doskonała maszynka do mielenia mięsa dla rywali, która jest na dobrej drodze do zajęcia miejsca poza sezonem jako zaporowy faworyt.

Co więcej, dzieli ich od nich jedna porażka Bucks przeciwko Oklahomie – a przynajmniej może się to zdarzyć w następnym meczu – aby zapewnić sobie zwycięstwo w Konferencji Wschodniej po szalonym wyniku 57-14 (11,5 zwycięstw wypożyczonych) bilans zwycięstw/porażek, który je reprezentuje. Zielona maszyna wykazuje jedynie oznaki bycia drużyną mistrzowską,Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here