Procent zwycięstw RCB na stadionie M Chinnaswamy wynosi 46,51%, czyli znacznie mniej niż w przypadku innych drużyn IPL na własnym stadionie. Zespoły takie jak Chennai Super Kings i Mumbai Indians mogą pochwalić się procentem zwycięstw przekraczającym 60%.

Zapaleni kibice na stadionie M Chinnaswamy w Bengaluru tworzą elektryzującą atmosferę dla drużyny Royal Challengers Bengaluru (RCB) podczas meczów IPL. Poziom hałasu może porównywać się z poziomem hałasu na stadionie Chepauk w Chennai czy stadionie Wankhede w Bombaju, przez co przeciwne drużyny odczuwają presję.

Jednak pomimo gorącego wsparcia stadion M Chinnaswamy nie przełożył się na znaczącą przewagę gospodarzy RCB pod względem wyników. Dlatego:

Boisko stadionowe M Chinnaswamy sprzyja pałkarzom

W przeciwieństwie do innych drużyn, które stosują zwycięskie strategie u siebie, RCB nie była w stanie wykorzystać przyjaznej dla odbijania charakterystyki Chinnaswamy. Krótkie granice ze wszystkich stron sprawiają, że jest to teren o wysokich wynikach, na którym zmagają się nawet wybitni melonicy.

Yuzvendra Chahal, wysoko wykwalifikowany strzelec, znajduje się na szczycie listy zdobytych bramek RCB na Chinnaswamy z zaledwie 51 bramkami, co podkreśla wyzwania, przed którymi stoją meloniki.

Historyczny procent wygranych

Procent zwycięstw RCB na stadionie M Chinnaswamy wynosi 46,51%, czyli znacznie mniej niż w przypadku innych drużyn IPL na własnym stadionie. Zespoły takie jak Chennai Super Kings i Mumbai Indians mogą pochwalić się procentem zwycięstw przekraczającym 60%, co podkreśla różnicę w efektywności przewagi gospodarzy.

RCB brakuje X-Factor w Bowlingu

Atakowi RCB w kręgle często brakowało współczynnika X potrzebnego na takich boiskach. Idealnie byłoby, gdyby tajemniczy spinner lub szybki melonik, który stale osiąga prędkość ponad 150 km/h, mógłby zakłócić grę odbijających.

Chociaż RCB miało meloników takich jak Mitchell Starc, nie zawsze mieli oni taką siłę ognia.

Rozwiązanie problemu w IPL 2024?

W tym sezonie RCB próbowało rozwiązać ten problem, przejmując Lockie Ferguson i Alzarri Joseph, dwóch szybkich meloników znanych ze swojego tempa. Jednak okaże się, czy uda im się zdobyć kontrolę potrzebną do odniesienia sukcesu w Chinnaswamy.

Znaczenie zwycięstw u siebie w IPL

Zespoły takie jak Chennai Super Kings i Mumbai Indians zbudowały swój sukces częściowo dzięki dobrym występom u siebie. Jeśli zapewnią sobie co najmniej pięć zwycięstw u siebie w każdym sezonie, często potrzebują zaledwie trzech zwycięstw na wyjeździe, aby dostać się do play-offów. Jest to strategia, którą RCB desperacko musi złamać, aby w końcu zdobyć swój pierwszy tytuł IPL.

Czy RCB może złamać kod?

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu i wzmocnieniem ataku w kręgle, RCB będzie miało nadzieję odwrócić losy meczu na stadionie Chinnaswamy. Czy uda im się odkryć sekrety własnego stadionu i wreszcie wykorzystać pełną entuzjazmu kibiców na swoją korzyść? Tylko czas powie.

Wybór redaktora

Bengaluru Blues: Dlaczego przewaga RCB u siebie spędza wakacje na stadionie M Chinnaswamy


Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here