Minnesota Wild powiększa swoją pulę potencjalnych zawodników o kolejnego obrońcę.

Są bliscy podpisania trzyletniego kontraktu z pickiem drugiej rundy rozgrywek 2021 Jacka Pearta, podało w poniedziałek wiele źródeł ligowych. Umowa zacznie obowiązywać w sezonie 2024–25, ale oczekuje się, że podpisze kontrakt z amatorem, aby grać w Iowa przez resztę sezonu. Już we wtorek zgłosi się do Des Moines.

Peart (20 l.) mógł wrócić do St. Cloud State na swój ostatni sezon, ale zdecydował się przejść na zawodowstwo po tym, jak sezon w St. Cloud State zakończył się w piątek w dogrywce przeciwko University of Denver.

Peart prawdopodobnie zacznie grać w AHL Iowa także w przyszłym sezonie i dołączy do grupy potencjalnych graczy, w skład której wchodzą Daemon Hunt, Carson Lambos, Ryan O’Rourke, David Spacek i Kyle Masters.

Pochodzący z Grand Rapids w stanie Minnesota zawodnik zdobył nagrodę Minnesota Mr. Hockey Award w 2021 r., po tym jak poprowadził Grand Rapids High pod względem punktów dla obrońcy, zdobywając 11 bramek i 35 punktów w 18 meczach. Strzelił trzy gole i 14 punktów w 38 meczach podczas swojego juniorskiego sezonu w drużynie Husky oraz osiem goli i 55 punktów w 109 meczach na uczelni.

„Jego liczby spadły w tym sezonie, ale w grze zawodnika można zobaczyć o wiele więcej niż tylko statystyki” – powiedział w sobotę rano w KFAN zastępca dyrektora Wilda ds. rozwoju zawodników Matt Hendricks. „Rozwój, jaki pokazał w defensywie, był dla nas w tym roku nie do pomyślenia. Zaczął naprawdę ufać swoim nogom w defensywie.

„Posiada umiejętność walki w zakrętach i utrzymywania się przy piłce po ziemi. To są rzeczy, które pozwolą mu odnieść sukces na wyższym poziomie. … Uważamy, że po ofensywnych liczbach w końcu się odbije, ale Jack jest niesamowitym graczem, jeśli chodzi o sposób, w jaki postrzega grę, myśli o niej i w nią gra”.

Chociaż Peart nie jest zawodnikiem, który odgrywa dużą rolę w grze punktowej w St. Cloud State, jego największą siłą jest umiejętność odzyskiwania krążków, przełamywania kontroli wstępnej i szybkiego przechodzenia do ataku w strefie neutralnej, co pomaga w stworzeniu ataku poza pośpiechem. Jest dobrym łyżwiarzem i doskonałym podającym.

Peart drugi sezon z rzędu został nazwany Second Team All-NCHC. Po zagraniu w Grand Rapids swoim ostatnim sezonie wystąpił w 24 meczach z USHL Fargo Force, zdobywając 15 punktów. Zdobył siedem punktów w dziewięciu meczach play-off, gdy Fargo dotarł do finału Pucharu Clarka, zanim przegrał z Chicago Steel. Został wybrany do drugiej drużyny debiutantów USHL.

Oczekiwany transfer Pearta następuje kilka dni po tym, jak Wild pozyskał także potencjalnych zawodników, Rileya Heidta i Rasmusa Kumpalainena. Jak Sportowiec zasugerował kilka tygodni temu, wygląda na to, że Wild nie planują podpisać kontraktu z Servacem Pietrowskim z wyborem w szóstej rundzie 2022 przed ostatecznym terminem 1 czerwca.

(Zdjęcie Jacka Pearta: Jason Soria / dzięki uprzejmości St. Cloud State)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here