Rchwyt Nadala narzuciło „manu militari”, które hiszpański męski tenis szanował hierarchie i Carlosa Alcaraz Wydaje się, że od pierwszych chwil swojej kariery jest zdeterminowany w egzekwowaniu tej tradycji. Rafa ma 37 lat i po dwóch dekadach rywalizacji 27 rodaków, ma dodatnie saldo z 26 (lex pasek 0-2 na początku swojej kariery) i ostatecznie wygrał 138 gier na 160 bratobójcze pojedynki, które stoczył: 86%, oraz przeciwko rywalom, którzy byli numerem 1 na świecie Moj o Ferrero o „10 najlepszych” ccomo pasek, Ferrera, RobredoAlberta Kosta o Verdasco.

…A wśród numerów 1 jest Carlos Alcaraz przed którym również ma dodatni bilans i który od pierwszego momentu swojej kariery wydaje się być zdeterminowany, aby utrzymać ten wynik narodowa tradycja hierarchiczna ustanowiony przez Nadala. Chociaż zadebiutowałem na torze w 2019 roku, udało się 2021 kiedy zaczął regularnie grać w turniejach ATP. Od tego czasu miał 19 bratobójczych pojedynków ante dziewięć rodaków, a spośród nich zdobył 16. Poprawia nawet przeciwko nim swój ogólny rekord zwycięstw na torze. Ten jest z 78,5% (168-46) i jego ogólny zapis pojedynków z rodakami z 84,2% (16/19)

Tylko Rafał Nadala ma dodatni bilans w starciu z Carlosem Alcarazem (2-1) i poza Manacorem tylko Jaume Różnice Udało mu się pokonać Alcaraz wśród hiszpańskich tenisistów. Swoje pierwsze zwycięstwo na torze, w swoim drugim turnieju, odniósł z rodakiem: Albertem Ramosa Violas w pierwszej rundzie Ro de Janeiro 2019. W tej chwili jego bilans z samym Albertem to 4-0. Przed Robertem BautistaPablo Carreo i Barnaba Zapata, 2-0. Przed Jaume’em Różnice Jest 2:1 i Feliciano López, Alejandro Dawidowicz a od pierwszej rundy w Miami Roberto Karballewygrał dla nich jedyny mecz, w którym grali.

Alcaraz podkreśla, że ​​jego styl gry jest „trochę różny do innych Hiszpanów. Moja piłka leci bardziej szybko„Jego kariera, że ​​tak powiem, dopiero się zaczęła i z pewnością ten początek zbiegł się z bache z „Armady” z którego w tej chwili tylko on ucieka. Supremacja, taka jak Rafy – Carlos jest skazany na porównania – jest wyraźna. Zobaczmy jego rozwój…Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here