Adwokat Alphonsus Eba, przewodniczący rządzącego Kongresu Wszystkich Postępowców (APC) w stanie Cross River, powiedział, że bezpośredni były gubernator stanu, prof. Ben Ayade, poniósł znaczące poświęcenia, aby jego następca, senator Bassey Otu, mógł zdobyć stanowisko gubernatora wybory w 2023 roku.

Z tego powodu Alfons Eba zapewnił, że gubernator Otu nie może być oskarżony o czary Ajada.

„Nikt nie powinien mówić, że obecny gubernator poluje na byłego gubernatora” – oznajmił, wydając surowe ostrzeżenie handlarzowi fałszywych wiadomości.

Przewodniczący APC wydał to ostrzeżenie w następstwie ciągłego zajmowania przez stanową Izbę Zgromadzenia rzekomo skradzionej własności rządowej.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Wśród nieruchomości znajdują się ciągniki o dużej wytrzymałości rzekomo zabrane przez byłych urzędników Ayade, hotel na 100 łóżek w Abudży, który wątpliwie został sprzedany za sześć milionów naira niezidentyfikowanej osobie, a także zawieszenie prywatnego remontu domu łącznikowego Cross River w Abudży. rzekomo odzyskane przez kierownictwo zgromadzenia.

„Człowiekiem numer jeden byłego gubernatora jest gubernator Bassey Otu. A jak na człowieka, który poświęcił tak wiele, aby wynieść do władzy gubernatora Otu, jest to człowiek o dobrym sercu. Gubernator Otu docenia Ayade i nie pozwoli nikomu, nawet diabłu, stanąć między nimi. Partia pod moim przewodnictwem również tego nie zrobi.

„Nikt nie poluje na czarownice” – dodał.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here