Trzęsienia ziemi są powszechne w Papui Nowej Gwinei (reprezentacyjne)

Port Moresby, Papua Nowa Gwinea:

Co najmniej pięć osób zginęło, a około 1000 domów zostało zniszczonych w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,9 ​​w skali Richtera, które nawiedziło zalaną powodzią północną Papuę-Nową Gwineę – podali w poniedziałek urzędnicy, gdy do regionu napływały ekipy ratunkowe.

„Jak dotąd zginęło około 1000 domów” – powiedział gubernator East Sepik Allan Bird, dodając, że ekipy ratunkowe „nadal oceniają skutki” wstrząsu, który „zniszczył większość prowincji”.

Dziesiątki wiosek położonych nad brzegiem rzeki Sepik już zmagały się z poważnymi powodziami, gdy trzęsienie ziemi nastąpiło wczesnym niedzielnym rankiem.

Komendant policji na prowincji Christopher Tamari powiedział AFP, że władze odnotowały pięć zgonów, ale liczba ofiar „może być większa”.

Zdjęcia zrobione po trzęsieniu pokazały zniszczone drewniane domy zapadające się w otaczające je rozlewiska sięgające kolan.

Trzęsienia ziemi są częste w Papui Nowej Gwinei, która znajduje się na szczycie sejsmicznego „Pierścienia Ognia” – łuku intensywnej aktywności tektonicznej rozciągającego się przez Azję Południowo-Wschodnią i basen Pacyfiku.

Chociaż rzadko powodują rozległe szkody w słabo zaludnionych wyżynach dżungli, mogą wywołać niszczycielskie osuwiska.

Wielu z dziewięciu milionów obywateli tego wyspiarskiego kraju mieszka poza głównymi miastami, gdzie trudny teren i brak uszczelnionych dróg mogą poważnie utrudnić wysiłki poszukiwawczo-ratownicze.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Czekając na odpowiedź załadować…

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here