Gubernator stanu Edo, Godwin Obaseki, ujawnił, że jego administracja wydała nie mniej niż 30 000 pozwoleń na użytkowanie kwalifikującym się właścicielom domów i inwestorom, aby pobudzić inwestycje w nieruchomości w stanie.

Gubernator ujawnił to niedawno podczas inauguracji siedziby Nigeryjskiego Instytutu Rzeczoznawców i Rzeczoznawców Majątkowych w Abudży.

Wspomniał, że przed objęciem przez niego funkcji gubernatora stanu wydano około 2000 dokumentów C of Os, co podkreśliło potrzebę stawienia czoła wyzwaniom związanym z zawodem, takim jak zawalenia się budynków i oszustwa na rynku nieruchomości.

Stwierdził, że kraj boryka się z kilkoma problemami w środowisku zabudowanym, w tym między innymi wysokimi kosztami materiałów budowlanych, zawaleniami budynków i oszustwami na rynku nieruchomości.

Wojewoda zaapelował do organów zawodowych o zachowanie najwyższych standardów i zasad.

Obaseki stwierdził: „Kiedy dołączyliśmy do projektu, mieszkańcom wydano tylko 2000 CofO, ale dziś zatwierdziliśmy ponad 30 000 certyfikatów. Inicjatywa otworzyła przestrzeń, dzięki której ludzie mogą łatwo zdobyć certyfikat w ciągu 60 dni i uzyskać dostęp do kapitału na rozwój.

„Dzisiaj w Nigerii musimy stawić czoła licznym problemom w środowisku zabudowanym, takim jak między innymi szarlataneria, zawalenia się budynków i oszustwa na rynku nieruchomości. Stawia to pod znakiem zapytania cel organizacji zawodowych i kwestionuje standardy ich istnienia.

„W obliczu tych wyzwań pocieszające jest to, że instytucja ta niezachwianie wypełniała swój mandat polegający na podnoszeniu standardów zawodowych i zapewnianiu swoim członkom jedynie najlepszych usług w łańcuchu wartości w tej dziedzinie”.

Ujawnił plany wdrożenia 30-letniego planu rozwoju regionalnego Edo i planu generalnego miasta Benin, aby zapewnić kierunek i ścieżki rozwoju na następne 30 lat.

„Obecnie pracujemy nad opracowaniem 30-letnich planów rozwoju regionalnego Edo i planów generalnych miasta Benin, które są dokumentami wyznaczającymi kierunek i ścieżki rozwoju na następne 30 lat.

„W takich czasach niektórzy klienci mogą chcieć pójść na kompromis w zakresie jakości i etyki. Ufam jednak, że jesteś dobrze zaznajomiony ze swoją praktyką, aby właściwie poprowadzić ich, szczególnie biorąc pod uwagę niebezpieczeństwa związane z kompromisem w zakresie materiałów i standardów podczas budowy projektów publicznych i prywatnych.

„Oznacza to, że Twój obszar działania ma głęboki wpływ na całą gospodarkę, a odpowiedzialność spoczywająca na Twoich członkach jest ogromna, gdy radzimy sobie w tych trudnych czasach, biorąc pod uwagę kryzys walutowy i jego wpływ na wycenę i aktywa w kraju” – zauważył Obaseki.

Podkreślił kluczową pozycję, jaką NESV zajmuje w gospodarce ze względu na szerokie spektrum wpływów, obejmujące obszary takie jak wycena maszyn i urządzeń, finansowanie i zarządzanie projektami, wycena gruntów i budynków, zarządzanie obiektami i infrastrukturą, doradztwo w zakresie nieruchomości, wycena środowiskowa oraz działalność biznesowa. wyceny aktywów i własności intelektualnej.

Wcześniej w swoim przemówieniu otwierającym prezydent NIESV, Johnbull Amayaevbo, podkreślił zaangażowanie instytucji w rozwój kraju i jej rolę w sektorze budowlanym.

„Nie można przecenić roli NIESV w sektorze budowlanym i rozwoju kraju. Ustalając parametry profesjonalnego i etycznego postępowania, zdrowej konkurencji i ciągłego rozwoju zawodowego, NIESV pomógł ukierunkować ewolucję branży nieruchomości, która stała się obiektem zazdrości na całym kontynencie” – stwierdził Amayaevbo.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here