Minister ds. zatrudnienia, biznesu i samozatrudnienia rządu Andaluzji Rocío Blanco wyjaśnił w czwartek, że Andaluzyjskie Służby Zatrudnienia (SAE) usprawniają prace nad sztuczną inteligencją (AI), aby „wyprzedzić wymagania tkanki produkcyjnej i zapewnić zindywidualizowane wsparcie każdemu bezrobotnemu”.

Wskazał na to radca w Kordobie, który w towarzystwie burmistrza José Maríi Bellido; subdelegatka rządu Ana López i prezes Fepamic y Valor Social SL Sara Rodríguez odwiedziły nowy sklep Carrefour Express i Valor Social w stolicy Kordoby, podkreślając, że „od ostatniej kadencji pracujemy nad kompleksowym modelem zarządzania „w sprawie zatrudnienia.

W ten sposób Blanco nawiązał do profilowania statystycznego, które „jest już testowane w dziesięciu pilotażowych urzędach pracy” i które służy do „zindywidualizowanej diagnozy podaży i popytu”, tak abyśmy „przedstawiali propozycje dotyczące tego, czym może być „szkolenie” dodawane do profili w celu poprawy szans na zatrudnienie, jeśli konieczne będzie przemieszczenie terytorialne lub konieczne będzie zastosowanie innego rodzaju podejścia w celu poprawy szans na zatrudnienie.”Zrodlo