Celem operacji były odizolowane obszary w północnej Strefie Gazy, do których trudno dotrzeć drogą lądową

Abu Dabi:

Wspólne Dowództwo Operacyjne Ministerstwa Obrony ogłosiło pomyślne zakończenie 31. operacji zrzutów „Ptaki dobroci”, w ramach której dostarczono do północnej Gazy 81 ton pomocy humanitarnej i odzieży świątecznej.

W operacji zrzutu wzięły udział dwa samoloty C17 należące do Sił Powietrznych ZEA i dwa samoloty C295 należące do egipskich sił powietrznych.

Zrzucane z powietrza zapasy obejmowały niezbędne artykuły spożywcze oraz specjalne paczki z odzieżą z okazji Święta Bożego Narodzenia dla rodzin. W paczkach znajdowały się ubrania, zabawki, słodycze i różne produkty dla wszystkich członków rodziny. Misja miała na celu zaspokojenie potrzeb narodu palestyńskiego w Gazie podczas Id al-Fitr, wzbudzając nadzieję i radość, a jednocześnie łagodząc jego trudności.

Celem operacji były odizolowane obszary w północnej Strefie Gazy, do których trudno dotrzeć drogą lądową. Łączna wielkość pomocy przekazanej od chwili uruchomienia „Ptaków Dobroci” sięgnęła 1938 ton żywności i artykułów humanitarnych.

Oznacza to, że łączna kwota pomocy wysłanej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie do północnej Gazy wyniesie ponad 2308 ton, obejmując zarówno dostawy lądowe przez przejście Karam Abu Salem, jak i zrzuty powietrzne za pośrednictwem „Ptaków dobroci”.

Kampania „Ptaki dobroci” jest częścią operacji „Chivalrous Knight 3”, mającej na celu wsparcie narodu palestyńskiego w Gazie.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Czekając na odpowiedź załadować…

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here