Sony ujawniło listę gier, które w kwietniu dołączą do katalogu gier PlayStation Plus. W nadchodzących tygodniach członkowie PS Plus Extra i Deluxe/Premium uzyskają dostęp do RPG Dave the Diver eksploracji głębin morskich, gry akcji Metroidvania Tales of Kenzera: Zau, niezależnej platformówki Animal Well, gry wyścigowej w otwartym świecie Crew 2, gry akcji platformówka Raji: An Ancient Epic i nie tylko. Większość z tych gier będzie dostępna w katalogu PS Plus 16 kwietnia. Z kolei Tales of Kenzera: Zau i Animal Well dołączą do usługi jako tytuły premierowe pierwszego dnia, odpowiednio 23 kwietnia i 9 maja.

Kwietniowa oferta tytułów z katalogu gier PS Plus została potwierdzona na stronie Blog o PlayStation Środa. Zarówno Dave the Diver, jak i Tales of Kenzera: Zau zostały ujawnione jako tytuły z katalogu gier na kwiecień na początku tego miesiąca.

Opracowana przez Mintrocket gra Dave the Diver zrobiła furorę, gdy została wydana w zeszłym roku na PC. Następnie pojawił się port na Nintendo Switch, a gra ostatecznie pojawi się na konsolach PlayStation 16 kwietnia w ramach katalogu PS Plus. Dave the Diver utrzymany jest w kolorowej pikselowej oprawie graficznej i pozwala graczom wcielić się w płetwy Dave’a, tytułowego nurka, który w ciągu dnia eksploruje morze w poszukiwaniu egzotycznych ryb, a nocą pomaga w prowadzeniu lokalu sushi, korzystając z dziennego połowu. Jako Dave gracze nurkują w głębiny Blue Hole z harpunem w dłoni, walcząc z niebezpieczeństwami, znajdując skarby i eksplorując morze. Nocą gracze muszą pomóc w prowadzeniu tętniącej życiem restauracji sushi, oferującej swoim klientom wyjątkowe dania i wyjątkową obsługę. Dave the Diver będzie dostępny zarówno na PS4, jak i PS5.

W tym miesiącu lista tytułów z Katalogu gier jest pełna mniejszych gier niezależnych. Animal Well, urocza, ale mroczna platformówka Metroidvania w stylu pixel-art, stworzona przez jednoosobowy zespół Billy’ego Basso, pojawi się jako tytuł premierowy pierwszego dnia 9 maja. Gracze przejmują w niej kontrolę nad bezkształtną plamą i eksplorują zawiłe poziomy i spotkać wiele duchów zwierząt. Poza platformówką gra zawiera sporo zagadek. Animal Well będzie dostępny dla abonentów PS Plus Extra i Deluxe/Premium na PS5.

Animal Well posiada pikselową oprawę graficzną
Źródło zdjęcia: wspólna pamięć

Tales of Kenzera: Zau to kolejna platformówka Metroidvania, która pojawi się jako tytuł premierowy już pierwszego dnia. Ogłoszona po raz pierwszy w tym miesiącu w katalogu gier PS Plus, Tales of Kenzera: Zau to skupiona na narracji platformówka akcji 2,5D, w której gracze wcielają się w kontrolę nad tytułowym Zau, młodym wojownikiem szukającym Boga Śmierci. Rozgrywka i grafika przypominają Prince of Persia: The Lost Crown z początku tego roku, z szybką akcją i skomplikowaną platformówką. Tales of Kenzera: Zau będzie dostępne na PS5.

Kontynuując trend niezależnych platformówek akcji, w tym miesiącu do katalogu PS Plus dołącza także Raji: An Ancient Epic, opracowane przez indyjskie studio Nodding Heads Games. Gra inspirowana jest mitologią indyjską i pozwala graczom stawić czoła mitycznym bestiom i demonom, podczas gdy tytułowa bohaterka Raji szuka swojego młodszego brata. Raji zawiera mnóstwo łamigłówek i charakteryzuje się odrębnym stylem graficznym i będzie dostępny zarówno na PS4, jak i PS5.

10 1 Raji

Raji: An Ancient Epic zostało opracowane przez studio Nodding Heads Games z siedzibą w Pune
Źródło zdjęcia: Gry kiwające głowami

Oprócz Animal Well i Tales of Kenzera: Zau, od 16 kwietnia będzie można grać we wszystkie nowe tytuły z Katalogu gier PS Plus. Pamiętaj, że tytułów z Katalogu gier nie można dodawać do biblioteki gier i są one dostępne tylko do czasu, gdy będą dostępne w witrynie praca.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Sony ogłosiło także comiesięczne bezpłatne gry w PS Plus na kwiecień, dostępne dla abonentów na wszystkich poziomach. Należą do nich Immortals of Aveum, Minecraft Legends i Skul: The Hero Slayer. Trzy bezpłatne gry są już dostępne w serwisie i można je dodać do swojej biblioteki gier do 6 maja.

Oto pełna lista gier, które pojawią się w tym miesiącu w Katalogu gier PS Plus dla członków PlayStation Plus Extra i Deluxe/Premium, począwszy od 16 kwietnia.

Ponadto Sony ogłosiło także listę gier, które w tym miesiącu znajdą się w katalogu PS Plus Classics i będą dostępne wyłącznie dla członków PS Plus Deluxe/Premium. Należą do nich oryginalne wersje PlayStation gier Alone in the Dark: The New Nightmare, Star Wars: Rebel Assault II: The Hidden Empire i MediEvil.

Subskrypcja PlayStation Plus Extra zaczyna się od Rs. 749 miesięcznie w Indiach, natomiast subskrypcja poziomu Deluxe kosztuje Rs. 849 miesięcznie.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here