Jeśli korzystasz z kilkuletniego telefonu z Androidem, być może nie spodziewałeś się, że będzie on obsługiwał funkcję Circle to Search. Nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, ogłoszone podczas styczniowej konferencji Samsung Unpacked, było początkowo ograniczone do najnowszych telefonów Samsung i Google. Jednak funkcja ta została niedawno wdrożona na niektórych starszych urządzeniach, a także na kilku tabletach.

Koncepcja jest prosta. Naciśnij i przytrzymaj przycisk strony głównej na ekranie, aby włączyć Circle to Search, a następnie wykonaj następującą czynność: obrysuj palcem tekst lub napisz obiekt na ekranie, aby wyszukać go w Google. To wizualne narzędzie do wyszukiwania, które pozwala szybko uzyskać więcej informacji na temat pary butów, które widzisz na Instagramie lub nieznanego punktu orientacyjnego w filmie na YouTube.

Czytaj więcej: Najlepszy telefon z Androidem w 2024 roku

I nigdy nie musisz opuszczać dowolnej aplikacji, aby to zrobić. Dawno minęły czasy, gdy robiono zrzut ekranu i korzystano z narzędzia wyszukiwania wstecznego obrazu, aby dowiedzieć się więcej.

Teraz możesz po prostu dotknąć lub narysować i uzyskać dziesiątki wyników dla tego, co jest na ekranie.

Jeśli ciekawi Cię nowe narzędzie do wyszukiwania oparte na sztucznej inteligencji, dostępne w najnowszym flagowym telefonie Samsunga, tutaj znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o Google Circle to Search. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z najlepszymi nowymi funkcjami sztucznej inteligencji w Galaxy S24 i recenzją Galaxy S24 autorstwa Patricka Hollanda.

Patrz na to: Funkcja „Circle to Search” umożliwia użytkownikom korzystanie z Google na dowolnym ekranie

Które urządzenia z Androidem obsługują obecnie Circle to Search?

Circle to Search zadebiutowało w styczniu w serii Galaxy S24, a wkrótce potem w modelach Pixel 8 i Pixel 8 Pro.

Od kwietnia narzędzie do wykrywania oparte na sztucznej inteligencji zostało dodane do innych telefonów Samsung i Google, w tym tych wprowadzonych na rynek kilka lat temu. Funkcja Circle to Search jest także dostępna na niektórych tabletach z systemem Android.

Oto pełna lista:

  • Samsungi Galaxy S24, S24 Plus i S24 Ultra
  • Samsungi Galaxy S23, S23 Plus, S23 Ultra i S23 FE
  • Samsung Galaxy Z Fold 5 i Flip 5
  • Samsung Galaxy Tab S9, S9 Plus i S9 Ultra
  • Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro
  • Google Pixel 7 i Pixel 7 Pro
  • Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
  • Google Pixel 6A i 7A
  • Google Pixel Fold
  • Tablet Google Pixel (wkrótce)

Pixel 8 Pro w kolorze miętowym Pixel 8 Pro w kolorze miętowym

Pixel 8 obsługuje teraz Circle to Search.

Lexy Savvides/CNET

Jak korzystać z Circle to Search

Jeśli masz odpowiedni telefon lub tablet, czas skorzystać z Circle to Search.

Z dowolnego miejsca na urządzeniu Galaxy lub Pixel, naciśnij i przytrzymaj przycisk Home na pasku nawigacyjnym i wybierz nowy Zakreśl, aby wyszukać opcja, która pojawia się przy pierwszym wywołaniu. Gdy użyjesz tego narzędzia raz, stanie się ono domyślnym narzędziem wyszukiwania, uruchamianym za każdym razem, gdy naciśniesz i przytrzymasz przycisk strony głównej, zamiast Asystenta Google.

Korzystanie z funkcji Circle to Search Korzystanie z funkcji Circle to Search

Możesz krążyć, rysować lub dotykać dowolnego obiektu na ekranie.

Zrzuty ekranu: Nelson Aguilar/CNET

Po włączeniu tej funkcji możesz zakreślać palcem, pisać lub dotykać dowolnego miejsca na ekranie, aby wyszukiwać w Google. Jeśli nie masz pewności, co możesz zakreślić w kółku, aby wyszukać, na ekranie będzie to praktycznie wszystko: gwiazda na Instagramie, lampa w tle TikToka lub koszulka vintage w serwisie eBay. Opcje są naprawdę nieograniczone.

Funkcja Circle to Search wyświetli panel u dołu ekranu, który możesz przesunąć w górę, aby wyświetlić więcej informacji o zakreślonym obiekcie, tak jak w wyszukiwarce Google.

W poniższym przykładzie postukałem w spodnie LeBrona Jamesa w poście na Instagramie, który zobaczyłem. Następnie Google zidentyfikowało spodnie – Spodnie Louis Vuitton Tailored Cotton Damier Cigaretteo wartości 1890 dolarów. W panelu Circle to Search pierwszą opcją jest bezpośredni link do witryny Louis Vuitton, w której można je kupić, natomiast pozostałe opcje pokazują inne opcje zakupu spodni lub spodni o podobnym wyglądzie w różnych przedziałach cenowych.

Używanie Circle do wyszukiwania w Galaxy S24 Używanie Circle do wyszukiwania w Galaxy S24

Jeśli nie jesteś zadowolony z wyników, spróbuj ponownie zaznaczyć obiekt lub tekst na ekranie.

Zrzuty ekranu: Nelson Aguilar/CNET

Circle to Search umożliwia wprowadzenie monitu w celu uzyskania bardziej dostosowanych wyników lub podsumowania AI dla dowolnego przeszukiwanego obiektu. Jeśli na przykład zakreślisz talerz bolognese, możesz poprosić Circle to Search o podanie alternatywnego wegańskiego przepisu.

Ponieważ chcę sprawdzić, czy spodnie są dostępne gdzie indziej za niższą cenę, wpisałem „Znajdź na Grailed”, który jest internetowym rynkiem używanej luksusowej odzieży, który zwykle ma tańsze opcje. Wyniki zmieniły się i wyświetlały się wyłącznie listy Grailed dotyczące spodni Louis Vuitton.

Nie są zapisywane żadne zrzuty ekranu przedstawiające, czego szukasz za pomocą Circle to Search, ale jeśli dotkniesz ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu Circle to Search, możesz wyświetlić swoją historię w ustawieniach Google.

Kiedy skończysz korzystać z Circle to Search, po prostu naciśnij przycisk Wstecz, aby opuścić wyniki wyszukiwania.

Patrz na to: Recenzja Samsunga Galaxy S24 Ultra: więcej sztucznej inteligencji za wyższą cenę

Będąc tutaj, zapoznaj się z recenzją Lisy Eadicicco na temat Galaxy S24 Ultra.Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here