COLUMBUS, Ohio — W piątek w stanie Ohio odbyły się ostatnie przygotowania przed sobotnim wiosennym meczem transmitowanym w ogólnokrajowej telewizji. Buckeyes ćwiczyli przed wieloma trenerami ze szkół średnich, którzy byli obecni podczas corocznej kliniki trenerskiej.

Przed sobotnim wiosennym finałem (południe czasu wschodniego, Fox) można było zjeść kilka ciekawych rzeczy na wynos, w dniu, w którym dowiedzieliśmy się również, że stan Ohio w 2024 r. zapłaci nowemu koordynatorowi ofensywy Chipowi Kelly’emu 2 miliony dolarów. Przyjrzyjmy się bliżej:

Stan Ohio ma opcje w QB

Podobnie jak podczas ostatniego otwartego treningu, pomyślałem, że trzej najlepsi rozgrywający to Will Howard, Devin Brown i student pierwszego roku Julian Sayin, w dowolnej kolejności. Wszystkim zdarzały się momenty, w których błysnęli. Lincoln Kienholz spisał się dobrze i w piątek wykonał trzecie powtórzenie, ale kiedy patrzę na Sayina, wydaje mi się oczywiste, że to on jest przyszłością programu.

Trudno określić, kto prowadzi w tej bitwie, po części dlatego, że Brown, Howard i Sayin wykonali kilka imponujących, rzucających się w oczy rzutów.

Myślę, że okres czerwonej strefy był szczególnie wymowny. Brown miał przyłożenie do Jeremiaha Smitha, które nowicjusz złapał jedną ręką w róg pola punktowego. To był pierwszy tego dnia efekt „wow”. Howard jednak wykonał imponujący rzut rożny do Emeki Egbuki.

Następnie Sayin przyspieszył i miał jednego do Carnella Tate’a, pokonując Davisona Igbinosuna, a zaraz potem drugiego do Gee Scotta Jr.

W piątek żaden z nich nie był idealny. Obejrzą film i zobaczą rzuty, które chcą oddać, lub przeczytane lektury, które przegapili. Ale ogólnie cała trójka zagrała dobrze.

Sobotni wiosenny mecz zapowiada się ciekawie, bo nie jestem pewien, jak Ryan Day poradzi sobie z ilością powtórzeń. Zmieniali się przez całą wiosnę, więc każdy ma szansę na startery. Zobaczymy, jak Day poradzi sobie z tym w sobotę.

Kolejną rzeczą, która rzucała się w oczy, był brak rotacji. Air Noland przechwycił Jordana Hancocka, ale poza tym rozgrywający ostrożnie obchodzili się z piłką.

GŁĘBIEJ

Po żenującej porażce w Cotton Bowl darczyńcy ze stanu Ohio wpadli w szał wydatków

Smith nadal robi wrażenie – ale to samo robi to drugie

Za każdym razem, gdy Smith pojawia się na boisku, staje się jego przedstawicielem, którego trzeba zobaczyć.

Jego jednoręczny chwyt Browna zrobił wrażenie, a później na treningu na ławce rezerwowych zaliczył kolejny, pokonując Calvina Simpsona-Hunta.

Nie chodzi tylko o to, że potrafi łapać piłki, ale także o to, że potrafi sprawić, że wyglądają one na łatwe i robi to tak konsekwentnie – i to z każdym rozgrywającym. W sobotę w ogólnokrajowej telewizji zrobi reportaż, który obudzi cały kraj.

Aby oddać sprawiedliwość obronie, szkoła średnia stanu Ohio miała w piątek dobry dzień. Smith zamierza w tym roku umieścić w mediach społecznościowych wiele informacji, które sprawią, że obrońcy będą wyglądać źle, ale ogólnie relacje w meczach 7 na 7 i w meczach drużynowych były dobre.

Hancock przechwycił piłkę, a w piątek rozgrywający częściej przechwytywali piłkę po dobrej relacji, niż widzieli reporterzy z poprzednich treningów. Stan Ohio znajduje się głęboko w tylnej części drużyny i ma kilku atletycznych obrońców, którzy również tam mogą pomóc.

Smith, Egbuka, Tate i reszta odbiorników ze stanu Ohio zagrają, ale drugoklasiści i tak mieli dobry występ. Nie pozwól, aby jakiekolwiek rozmowy w mediach społecznościowych pozwoliły ci pomyśleć, że drugorzędne cofa się o krok. Są po prostu w porządku.

Fryar pozostaje na właściwym ataku

Przez całą wiosnę stan Ohio upierał się, że w konkursie na prawego obrońcę występuje Josh Fryar. Rozmowa to jedno, ale za każdym razem, gdy mamy okazję zobaczyć trening, Fryar dobrze radzi sobie z wślizgiem. Myślę, że widzieliśmy wystarczająco dużo, aby założyć, że nie rusza się do środka.

W piątek grał wyłącznie prawym obrońcą i uważam, że wszelkie eksperymenty z nim na prawej obronie są już zakończone.

Nadal toczy się dyskusja, czy prawym obrońcą będzie Luke Montgomery, czy Tegra Tshabola. Byłem zaskoczony, widząc tam Tshabolę w piątek, chociaż wyłączyli się podczas całego treningu. Myślę, że zobaczymy ich obu w sobotę. Przeniesienie Tshaboli do środka wydaje się potwierdzać fakt, że Fryar będzie zawodnikiem prawego ataku.

Godne uwagi było to, że Carson Hinzman i Seth McLaughlin nadal dzielili snapy w środku pola. Byłbym zszokowany, gdyby Hinzman wystartował w tym sezonie, ale wiosną wszystko układało się tak. Nie jest wykluczone, że Hinzman dostanie kilka powtórzeń na prawej obronie, podczas gdy Ohio State będzie próbowało zdobyć to miejsce.

Ale na razie wygląda na to, że stan Ohio jest nastawiony na Fryara we właściwym ataku. To przynajmniej jedna odpowiedź z góry tej wiosny.

głębiej

GŁĘBIEJ

Stan Ohio płaci nowemu OC Chipowi Kelly’emu 2 miliony dolarów

(Zdjęcie Jeremiaha Smitha: Adam Cairns/Columbus Dispatch / USA Today Network)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here