MANILA, Filipiny – Biuro Transportu Lądowego (LTO) ogłosiło w piątek zaostrzenie kar za wykroczenia z udziałem błądzących dealerów i importerów samochodów.

Nastąpiło to po tym, jak Sekretarz Transportu Jaime Bautista zatwierdził zalecenie LTO dotyczące zmiany nakazu administracyjnego nakładającego wyższe kary na błędnych producentów, monterów, importerów, podmioty zajmujące się odbudową, dealerów i inne podmioty (MAIRDOE) upoważnione do importu pojazdów silnikowych i ich komponentów.

Zgodnie ze zmienionym zarządzeniem administracyjnym LTO wyższe kary będą teraz nakładane za następujące przestępstwa:

  • Popełnienie oszustwa i wprowadzenia w błąd podczas składania wniosku i jego operacji, w tym raportowania zapasów i sprzedaży; I
  • składanie fałszywych, fałszywych lub sfałszowanych okresowych raportów o zapasach/sprzedaży zgodnie z wymogami prawa, zasadami i regulacjami.

Za pierwsze wykroczenie w obu przypadkach osobom naruszającym przepisy grozi zawieszenie certyfikatu akredytacji na okres nie dłuższy niż sześć miesięcy, kara grzywny w wysokości 500 000 P, a także unieważnienie certyfikatu raportowania zapasów (CSR), raportu sprzedaży i rejestracji pojazdy.

Za drugie wykroczenie kary obejmują obecnie Certyfikat Akredytacji i umieszczenie na czarnej liście przez rok od daty ostatecznej decyzji o anulowaniu i anulowania CSR, raportu sprzedaży i rejestracji pojazdów.

Według szefa LTO Vigora Mendozy II okres zawieszenia rozpocznie się dopiero z chwilą uprawomocnienia się nakazu lub decyzji.

Jednocześnie możliwość logowania błędnych MAIRDOE na portalu internetowym LTO zostanie również dezaktywowana w okresie uiszczania nałożonej kary oraz w okresie zawieszenia.

Mendoza powiedział, że kary będą obejmować również 90-dniowe zawieszenie zapobiegawcze, które rozpocznie się po otrzymaniu nakazu przedstawienia przyczyny wydanego przez LTO.

„LTO zastrzega sobie prawo do wszczęcia działań karnych przeciwko zainteresowanej osobie lub podmiotom, które popełniły powyższe poważne przestępstwa” – powiedział Mendoza.

Natomiast za mniej poważne wykroczenia – takie jak nieprzestrzeganie wymagań standardów i innych przepisów prawa oraz ich przepisów wykonawczych, odnoszących się do działalności biznesowej MAIRDOE oraz umożliwienie korzystania z jego akredytacji przez osoby lub podmioty nieakredytowane – kara za pierwsze wykroczenie grozi kara w wysokości 100 000 funtów.

Za drugie wykroczenie grozi sprawcy kara w wysokości 500 000 P; a za trzecie wykroczenie 1 milion P.

Za czwarte wykroczenie MAIRDOE grozi unieważnienie Certyfikatu Akredytacji i umieszczenie na czarnej liście na okres jednego roku od daty ostatecznego nakazu unieważnienia.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

Mendoza wyjaśnił, że wyższe kary zostały wprowadzone po przypadku oszukańczych transakcji z udziałem dwóch Bugatti Chironów, które rzekomo przemycono do kraju.Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here