Uwaga: poniższa historia zawiera spoilery z odcinka 5, sezonu 7 „9-1-1”.

Jeśli zeszłotygodniowy odcinek „9-1-1” był początkiem emocjonalnego tsunami, „You Don’t Know Me” jest jego katastrofą. Przed takim wyzwaniem stanął gwiazda serialu Ryan Guzman w odcinku, w którym Eddie przyjął zupełnie nową stronę swojego kumpla Bucka (Oliver Stark).

Kiedy Guzman po raz pierwszy usłyszał, że prawdopodobnie heteroseksualny Buck będzie w tym sezonie związał się z mężczyzną, pomyślał, że serial jest „niesamowity” i stanowi wielką szansę dla jego partnerki. „To otworzy przed Oliverem wiele niesamowitych rzeczy do przedstawienia i cały świat, który, jak sądzę, fani sugerowali, że chcą zobaczyć” – Guzman powiedział TheWrap. Ale podczas gdy odcinek 4 opowiada o motylach w brzuchu Bucka, odcinek 5 opowiada o rzeczywistości, w której Buck akceptuje tę stronę swojej seksualności, której nie do końca rozumie.

Akcja „You Don’t Know Me” rozpoczyna się w logicznym następstwie rozwijającego się romansu Bucka i Tommy’ego (Lou Ferrigno Jr.), podczas którego oboje wybierają się na randkę. Ale kiedy Eddie zauważył Bucka i Tommy’ego na tej randce, zazwyczaj nieustraszony strażak wpadł w panikę i zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić Eddiego, że on i Tommy są ściśle platoniczni. Tommy delikatnie rzucił Bucka, mówiąc mu, że po prostu nie jest jeszcze gotowy na związek z mężczyzną. Po załamaniu rąk i solidnej przemowie Maddie (Jennifer Love Hewitt) Buck zdał sobie sprawę, że jego problem nie wynika z jego własnej uwewnętrznionej homofobii. To było to, czego Eddie nie wiedział.

Po wielokrotnych próbach powiedzenia Eddiemu, Buck w końcu wyznał prawdę o swoich uczuciach do Tommy’ego. Guzman zauważył, że jedną z jego ulubionych części w pracy nad „9-1-1” jest poziom „zaufania”, jaki panuje za kulisami.

„Tim [Minear] przeprowadził ze mną kilka rozmów, ale jeśli chodzi o tę scenę, zaufał, jak sobie z tym poradzę i co z tym zrobię” – powiedział Guzman.

Aktor przeszedł przez coś podobnego z bardzo dobrym przyjacielem, który „miał problem z własnym odkrywaniem tego, kim jest”. „Wszystko, co chciałem w tej chwili zrobić – dla mnie, jako Ryana – to sprawić, by mój przyjaciel poczuł się bezpiecznie, aby wiedział, że może mi zaufać i że to tylko miłość. To niczego nie zmienia, nawet jeśli przekaże mi informacje, które pochodzą z lewego pola, a moja reakcja może nie być najlepsza” – powiedział Guzman.

Aktorowi udało się wykorzystać to doświadczenie, aby wpłynąć na reakcję Eddiego na Bucka. „To było bardzo naturalne, oparte na moich własnych doświadczeniach” – dodał.

9-1-1
Ryan Guzman i Edy Ganem w „9-1-1” (Disney/Chris Willard)

To, co jest niezwykłe w tej rozmowie, to to, jak niczym niezwykłym nie wydaje się być między tymi dwoma przyjaciółmi. Zwykle seriale wychodzące w telewizji są przedstawiane z energią „po szkole”. Inaczej jest w przypadku Bucka otwierającego się na temat swojej seksualności. Ich rozmowa dotyczy zarówno Tommy’ego, jak i dziewczyny Eddiego, Marisol (Edy Ganem). Pod koniec sceny rozmowa Bucka i Eddiego zmienia się w tę, którą fani widzieli już kilkanaście razy: dwójka kumpli krzyczy o swoich romantycznych błędach.

„Żyjemy w tych postaciach już od tak dawna, to po prostu nasza druga natura. Eddie wpada na Ryana, Ryan wpada na Eddiego – to samo z Oliverem i Buckiem” – powiedział Guzman. „Bawimy się takimi scenami. Są naprawdę intymne, ale nie robią tego zbyt surowo, bo ostatecznie takie jest życie.

A skoro już mowa o romantycznych wpadkach, Eddie miał poważny w odcinku 5. Po tym, jak Eddie i Marisol zdecydowali się zamieszkać razem, Eddie dowiedział się, że kobieta, którą myślał, że znał, była zakonnicą. Objawienie wrzuciło go w spiralę, która sprawiła, że ​​zaczął kwestionować swoją wiarę, ich związek i to, jakim jest człowiekiem.

9-1-1

Ze swojej strony Guzman powiedział, że „zakochał się” w historii o „religijnej stronie” Eddiego, kiedy współtwórca serialu i showrunner Minear podsunął mu ten pomysł. Aktor zauważył, że Eddie polegał na Bogu, kiedy był na wojnie i że Eddie nadal ma katolickie maniery, takie jak podpisywanie krzyża, mimo że nie jest praktykującym katolikiem.

„Wierzę, że był to dla niego czas, aby powrócić do swojej świętości w swojej religijnej stronie i znaleźć te granice. To mogłoby dać mu szansę zobaczenia swojego związku w nowym świetle” – powiedział Guzman.

Jeśli chodzi o to, czy postrzega Marisol jako potencjalną długoterminową partnerkę Eddiego, Guzman powiedział: „Na to wygląda”.

„Ale mam wrażenie, że zawsze, gdy coś wygląda na to, zawsze znajdzie sposób, żeby to zrujnować. Na tym właśnie polega dobra telewizja, prawda?” Guzman zażartował. „Widzę, że w Eddim zachodzi ewolucja, która pozwala mu zwolnić tempo i nie wchodzić sobie w drogę, jak to miało miejsce w przeszłości. Niezależnie od tego, czy związek pozostanie, czy zniknie, myślę, że Eddie bardzo się dzięki temu rozwinie”.

„9-1-1” emitowany jest w czwartki o 20:00 ET/PT w ABC. Odcinki można oglądać następnego dnia po premierze w Hulu.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here