Frida Maanum jest na dobrej drodze do powrotu do Arsenalu po upadku podczas finału Pucharu Kontynentalnego w zeszłym miesiącu.

24-letniemu reprezentantowi Norwegii założono urządzenie monitorujące pracę serca po tym, jak stracił piłkę podczas wygranego 1:0 meczu Arsenalu z Chelsea na stadionie Molineux.

Następnie została wycofana ze służby międzynarodowej, ponieważ nadal przechodziła badania i była monitorowana przez personel medyczny klubu.

Główny trener Jonas Eidevall wykluczył ją z nadchodzącego niedzielnego meczu Superligi Kobiet przeciwko Bristol City, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, możliwym celem będzie mecz w następnym tygodniu, u siebie z Leicester City.

Zapytana w piątek o aktualne informacje na temat jej powrotu do zdrowia, Eidevall odpowiedziała: „Tak, wszystko wygląda dobrze i to jest najważniejsze. Obecnie przechodzi stopniowy, monitorowany protokół i może wrócić do gry.

„W niedzielę nie będzie dostępna do selekcji, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wydaje się obiecujące, że będzie ponownie dostępna do gry”.

Pomocnik w tym sezonie wystąpił dla klubu w 28 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Eidevall pochwaliła pracę klubu za kulisami, dzięki której mogła bezpiecznie wrócić do gry.

„Oczywiście nie będziemy tutaj publicznie ujawniać żadnych ustaleń medycznych itp.” – dodał.

„Ale mogę cię zapewnić, że wsparcie wokół Fridy było fenomenalne, a monitorowanie, protokoły i badania spełniały najwyższe standardy, aby zapewnić jej zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie, ale także naprawdę bezpieczny protokół w wrócić do gry.”

Arsenal zajmuje trzecie miejsce w lidze WSL, ale dzięki niedzielnemu zwycięstwu może zmniejszyć stratę do drugiej w tabeli Chelsea. Manchester City prowadzi w tabeli trzema punktami po rozegraniu jednego meczu więcej.

GŁĘBIEJ

Większa pociecha w Pucharze Kontynentalnym dla Arsenalu w miarę kontynuowania poszukiwań spójności

(Marc Atkins/Getty Images)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here