(Zdjęcie z filipińskiej marynarki wojennej)

MANILA, Filipiny — The Marynarka Filipińska przetestował nowy system rakietowy w pobliżu Mariveles w Bataan, jeszcze bardziej wzmacniając zdolności kraju w zakresie ochrony morskiej.

Według marynarki wojennej w piątkowym oświadczeniu nowo zainstalowany system rakietowy Spike Non-Line-of-Sight (NLOS) na jednej z platform statków szybkiego ataku został przetestowany na zachód od Luzon Point w Mariveles w stanie Bataan w dniu 10 kwietnia .

„Opracowany przez Rafael Advanced Defense Systems system rakietowy Spike NLOS jest wyposażony w zaawansowane czujniki elektrooptyczne i czujniki podczerwieni i oferuje możliwości operacyjne w dzień i w nocy, zwiększając jego skuteczność w różnych scenariuszach bojowych” – oznajmiła marynarka wojenna.

„Ten zaawansowany system rakietowy może pochwalić się imponującym zasięgiem do 30 kilometrów (około 18,6 mil), umożliwiając operatorom trafianie w cele z niezwykłą dokładnością z dystansu” – dodał.

W ramach tego działania Marynarka Wojenna potwierdziła zdolność precyzyjnego uderzenia systemu rakietowego NLOS, ponieważ precyzyjnie trafia on w cel oddalony o co najmniej 20 kilometrów.

„Oferując niezrównaną dokładność i wszechstronność, ta nowa funkcja stanowi krok naprzód w technologii precyzyjnej amunicji naprowadzanej” – stwierdziła marynarka wojenna.

Strzelanie próbne przeprowadzono w ramach warunków akceptacji Marynarki Wojennej i materiałów szkoleniowych zawartych w projekcie nabycia FAIC.

Zbiegło się to także z obchodami Tygodnia Weteranów i Dnia Walecznych.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here