WhatsApp, powszechnie używana aplikacja do przesyłania wiadomości należąca do Meta, wreszcie dołącza do klubu AI. Ikona Meta AI wreszcie pojawia się dla niektórych użytkowników w Indiach na głównej liście czatów. Meta AI jest obsługiwana przez firmowy model dużego języka Meta AI, w skrócie Llama. Jest to zaawansowana technologia sztucznej inteligencji opracowana przez firmę Meta. W przypadku użytkowników WhatsApp Meta AI może prowadzić rozmowy na każdy temat, od odpowiadania na zapytania lub przedstawiania rekomendacji, po po prostu pogawędkę z AI.

W środę usługa Gadgets 360 uzyskała krótki dostęp do tej funkcji obsługującej sztuczną inteligencję, po czym zniknęła, co oznacza, że ​​może być dostępna przez ograniczony czas. Poniższe zrzuty ekranu pokazują, że czat Meta AI otwiera się ze zweryfikowaną plakietką i komunikatem „#z lamą#”. Wyskakujące okienko czatu zawiera informację „Zapytaj Meta AI o cokolwiek” i zawiera szereg sugestywnych podpowiedzi na ekranie. Podpowiedzi są ułożone w formie karuzeli i można je przesuwać, aby wyświetlić więcej sugestii. Jak widać na zrzucie ekranu, można podać podpowiedzi takie jak „wyobraź sobie wyścig samochodowy na Marsie”, „wyobraź sobie holograficzny autobus”, „Cele zdrowego życia” i wiele innych. Warto zauważyć, że ikona Meta AI jest umieszczona w prawym górnym rogu wraz z opcjami aparatu i nowego czatu. Ikona bardzo przypomina mi asystentkę Cortanę Microsoftu.

Funkcja Meta AI jest dostępna w niektórych krajach i obsługuje tylko język angielski. Rozpoczynając rozmowę na czacie z Meta AI, platforma powiadamia: „Wiadomości od Meta AI i inne znaki są generowane przez sztuczną inteligencję (AI) przy użyciu usługi Meta, w odpowiedzi na monity wysyłane do AI”. Platforma czatu wyjaśnia również, że Meta AI może czytać i odpowiadać tylko na czatach zawierających wzmiankę o @Meta AI, co oznacza, że ​​narzędzie nie ma dostępu do innych czatów. Komunikat dodaje: „Jak zawsze Twoje osobiste wiadomości i połączenia pozostają całkowicie zaszyfrowane, co oznacza, że ​​nawet WhatsApp i Meta nie mogą ich zobaczyć ani odsłuchać”.

Jak rozpocząć czat z AI z Meta na WhatsApp

Po pierwsze, funkcja Meta AI w WhatsApp może odpowiadać na pytania, oferować rekomendacje, a także rozmawiać o zainteresowaniach. Aby rozpocząć czat:

  • Stuknij okrągłą ikonę w prawym górnym rogu głównej listy czatów w WhatsApp
  • Przeczytaj i zaakceptuj warunki (jeśli zostaniesz o to poproszony)
  • Wybierz sugerowany monit na ekranie lub wpisz własny
  • Stuknij przycisk wysyłania, a rozmowa została zainicjowana

Co ciekawe, WhatsApp zbiera także opinie użytkowników na temat Meta AI. Użytkownicy mogą kliknąć i przytrzymać odpowiedzi wygenerowane przez sztuczną inteligencję, a następnie kliknąć „Dobra odpowiedź” lub „Zła odpowiedź”. Użytkownicy mogą również wpisać powód i przesłać go.

Meta na WhatsAppie Strona z często zadawanymi pytaniami wspomina, że ​​„niektóre komunikaty generowane przez sztuczną inteligencję mogą nie być dokładne lub odpowiednie”.

Meta ogłosiła niedawno Llamę 2, następną generację swojego dużego modelu językowego dla generatywnych asystentów AI, i oczekuje się, że wypuści Llamę 3 w nadchodzących tygodniach.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here