Home Styl Życia Dziecko po pobycie na OITN nie miało domu. Adoptowały ją pielęgniarki.

Dziecko po pobycie na OITN nie miało domu. Adoptowały ją pielęgniarki.

35
0

Pielęgniarki Taylor i Drew Deras zafascynowały się maleńką i kruchą córeczką Ellą, jedną z wcześniaków pacjentek OIOM-u, która urodziła się w 23 tygodniu i ważyła nieco ponad funt.

Para, która poznała się podczas nocnej zmiany, a kilka lat później pobrała się, oboje leczyli Ellę, gdy była ona najsłabsza. Były momenty, w których myślano, że nie przeżyje.

„Była bardzo, bardzo mała i bardzo, bardzo chora” – powiedziała 31-letnia Taylor Deras, która wraz z mężem pracuje jako pielęgniarka na OIOM-ie w Methodist Women’s Hospital w Omaha. „Za każdym razem, gdy pracowałem, opiekowałem się nią”.

Ella, która urodziła się w maju 2021 r., wymagała intensywnej opieki medycznej, w tym kilku transfuzji krwi. Ilekroć Taylor Deras miała przerwę na swojej zmianie, przytulała Ellę i czytała jej.

Jej mąż, który również miał słabość do córeczki, zrobił to samo.

Derasowie powiedzieli, że biologiczna matka Elli miała około dwudziestu lat, a ona miała trudności z utrzymaniem pracy i domu. Na zdjęciu nie było ojca Elli.

Taylor Deras powiedział, że początkowo matka Elli odwiedzała ją regularnie, wyjaśniając, że nawiązała się między nimi bliska relacja. Z biegiem czasu, gdy stan zdrowia Elli się ustabilizował, przychodziła coraz rzadziej. W grudniu 2021 roku Ella została uznana za podopieczną państwa, po czym podupadł na zdrowiu i została przeniesiona Dziecięca Nebraska.

Kiedy w kwietniu 2022 r. w końcu nabrała sił, by wrócić do domu, Ella stanęła przed kolejną porażką.

„Ella nie miała stałego domu, do którego mogłaby się udać” – powiedziała Taylor Deras.

Państwo Derases – którzy byli małżeństwem od 2020 r. i starali się o dziecko od około roku – zadzwonili do pracownika socjalnego Elli i zaproponowali, że zostaną jej rodzicami zastępczymi. Ponieważ jej stan zdrowia był nadal słaby, wiedzieli, że będą dobrze przygotowani do opieki nad nią, i martwili się o jej zdrowie, jeśli trafi do pieczy zastępczej.

„Może to jest nasza droga do zostania rodzicami” – przypomniała sobie myśl Drew Deras. „To nasza szansa”.

Para dowiedziała się również, że biologiczna matka Elli chciała, aby jej córka została pod opieką pielęgniarek, które z miłością opiekowały się nią przez prawie rok.

„Powiedziała pracownikowi CPS: «Chcę, żeby do nich poszła; znają ją najlepiej” – powiedział Taylor Deras.

Po ukończeniu szkolenia dla rodziców zastępczych Derasowie zabrali Ellę do domu, gdy miała 11 miesięcy. Jednym z jej pierwszych słów było „tata”.

Choć Derasowie byli podekscytowani faktem, że Ella z nimi mieszka, wiedzieli, że istnieje ryzyko, że jej matka będzie chciała ją odzyskać.

„Staraliśmy się nie przywiązywać zbytnio do Elli, ale byliśmy też bardzo podekscytowani, że możemy się nią zaopiekować” – powiedziała Drew Deras.

„Byliśmy bardzo wdzięczni, że Ella była w naszym domu i zapewnialiśmy jej bezpieczeństwo” – powiedziała Taylor Deras.

Biologiczna matka Elli nadal odwiedzała córkę. Podczas jednej z wizyt powiedziała Derasom: „Jesteście jej rodzicami”.

„To dało nam dużo spokoju” – powiedział Drew Deras.

W lipcu 2023 roku biologiczna matka Elli zrzekła się praw rodzicielskich, otwierając drogę Derasom do jej adopcji. 18 listopada – który był Narodowym Dniem Adopcji – ogłoszono to oficjalnie.

„W gmachu sądu panowało wielkie podekscytowanie” – powiedziała Taylor Deras, dodając, że wielu jej kolegów przybyło na rozprawę. „To było wszystko, o co się modliliśmy, o co pracowaliśmy i o co zabiegaliśmy”.

„Po prostu chcieliśmy tego od tak dawna. Trudno to opisać słowami” – powiedział jej mąż, wyjaśniając, że nadal mają dobre relacje z biologiczną matką Elli i od czasu do czasu przekazują jej aktualne informacje.

Ella, która ma prawie 3 lata, ma tracheostomia — chirurgicznie utworzony otwór w tchawicy, który zapewnia przepływ powietrza do oddychania, a także: przycisk gastrostomii (przycisk G) do karmienia. Derasowie powiedzieli, że oba prawdopodobnie zostaną usunięte w ciągu roku.

„Z każdym tygodniem jej stan jest coraz lepszy” – powiedziała Taylor Deras. „Chodzi i mówi, ale nie wiedzieliśmy, czy będzie w stanie robić te rzeczy”.

Historia Derases została opisana w obu lokalny I wiadomości krajowei mają nadzieję, że zainspiruje to inne osoby walczące o powiększenie rodziny do rozważenia pieczy zastępczej lub adopcji.

„Nigdy nie wiesz, kto cię potrzebuje” – powiedział Drew Deras.

Derasowie powiedzieli, że są otwarci na przyjęcie większej liczby dzieci.

„Są dzieci, które mają specjalne potrzeby i wymagają opieki zastępczej i adopcji” – powiedziała Taylor Deras.

„Zasługują na miłość” – stwierdziła Drew Deras.

Na razie delektują się czasem spędzonym z córką, którą opisali jako „bezczelną, inteligentną, miłą i energiczną, która uwielbia wyzwania”. Jesienią Ella rozpocznie naukę w przedszkolu.

„Mamy szczęście, że to my każdej nocy kładziemy ją do łóżka i jesteśmy pierwszymi osobami, przy których się budzi” – powiedziała Drew Deras.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here