Użytkownicy smartfonów w całych Indiach powinni przygotować się na zmianę sposobu przekierowywania połączeń na urządzeniach z systemem Android lub iPhone. Departament Telekomunikacji (DoT) podejmuje działania mające na celu zwalczanie oszustw i przestępstw internetowych popełnianych za pośrednictwem telefonów komórkowych. W ramach tej inicjatywy poinstruowano firmy telekomunikacyjne, aby zaprzestały używania kodów USSD (takich jak *401#) do aktywacji funkcji przekierowywania połączeń. Niniejsza dyrektywa wchodzi w życie z dniem 15 kwietnia 2024 r. do odwołania.

Kluczowe punkty nakazu zakazu DoT

Według zamówienie z dnia 28 marca Departament Obrony zaobserwował, że przekazywanie połączeń oparte na USSD (Unstructured Extensionary Service Data), w szczególności usługa *401# służąca do bezwarunkowego przekazywania połączeń, jest niewłaściwie wykorzystywane do niepożądanych działań.

Przeczytaj także: Microsoft zabija Wordpada w Windows 11; Sprawdź 5 najlepszych alternatyw

W zarządzeniu precyzuje się: „W związku z tym właściwy organ podjął decyzję, że wszyscy koncesjonariusze zaprzestaną świadczenia istniejących usług przekierowania połączeń w oparciu o USSD ze skutkiem od dnia 15 kwietnia 2024 r. do odwołania. Wszyscy obecni abonenci, którzy aktywowali usługę przekierowywania połączeń opartą na USSD, mogą zostać poproszeni o ponowną aktywację usług przekierowywania połączeń alternatywnymi metodami, aby mieć pewność, że takie usługi nie zostaną aktywowane bez ich powiadomienia.

Przeczytaj także: Google Chat może otrzymać funkcję przypominającą kanały WhatsApp; Dowiedz się wszystkiego o „Ogłoszeniach”

Czym dokładnie jest przekazywanie połączeń oparte na USSD i jak można uzyskać do niego dostęp?

Kody USSD to krótkie kody, które użytkownicy mobilni wprowadzają na swoich urządzeniach, aby uzyskać dostęp do różnych usług, takich jak sprawdzenie salda lub uzyskanie numeru IMEI telefonu. Pomimo wygody, Departament DoT zidentyfikował luki w tych kodach, które można wykorzystać do oszukańczych działań i przestępstw związanych z telefonami komórkowymi.

Przeczytaj także: Czym jest nowy trend „Kliknij tutaj”, który ogarnia platformę mediów społecznościowych X? Wiedz, jak do niego dołączyć

Konsekwencje dla użytkowników telefonów

Dla użytkowników przyzwyczajonych do używania kodów USSD do przekierowywania połączeń zmiana jest nieuchronna. Po 15 kwietnia będą musieli ponownie aktywować te usługi metodami alternatywnymi. Przedsiębiorstwa telekomunikacyjne będą miały za zadanie zapewnić alternatywne sposoby zarządzania przekazywaniem połączeń. Celem tej zmiany jest wzmocnienie środków bezpieczeństwa i udaremnienie nieautoryzowanego przekazywania połączeń, co może potencjalnie prowadzić do kradzieży poufnych informacji, takich jak hasła jednorazowe (OTP) używane w transakcjach online.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here