Dustin Hoffman podpisał kontrakt z Helen Hunt w obecnie niezatytułowanym filmie Petera Greenawaya (Lepiej Być Nie Może) i Sofia Boutella (Kingsman).

Główne zdjęcia rozpoczęły się w Lukce we Włoszech. Greenaway reżyseruje na podstawie własnego scenariusza. Obecne streszczenie brzmi: Historia inteligentnego człowieka, którego ostatnią wielką przygodą ma być śmierć. Chce, żeby było elegancko i sensownie. Porządek, z jak najmniejszą liczbą luźnych końcówek.

Obsadę filmu uzupełnia Giacomo Gianniotti (Chirurdzy), Jonno Daviesa (Kingsman: Tajne służby) i Laurę Morante (Wiśnia Na Torcie). Film jest produkcją Facing East i prezentacją Facing East we współpracy z Jumpy Cow Pictures. Producentami wykonawczymi są Enrique Drescher, Daniel Fluri, Andres Kernen, Adrian Grabe, Saskia Boddeke, Ada Bonvini, Ivano Fucci i Marc Jacobson.

„Temat tego filmu jest niezwykle aktualny i aktualny w czasach, gdy temat końca życia jest codziennym nagłówkiem wiadomości. Dlatego jestem bardzo podekscytowany możliwością współpracy z tak wieloma niezwykłymi aktorami, ekipą i osobistymi współpracownikami, aby przenieść tę konkretną historię na duży ekran” – powiedział Greenaway.

„Za pomocą ironicznej prowokacji film jest gotowy zadać poważne pytanie, czy śmierć jest konieczna, a jeśli tak, to czy nie powinniśmy móc decydować, gdzie i kiedy? A nawet jak? Jeśli naprawdę mamy umrzeć, czy nie powinniśmy brać udziału w podejmowaniu decyzji?”

Greenaway początkowo kształcił się jako malarz, a w 1965 roku rozpoczął pracę jako montażysta filmowy w Centralnym Biurze Informacji. Wkrótce zaczął kręcić własne filmy. Jego najnowszym osiągnięciem jest dramat z 2015 roku Eisensteina w Guanajuato. Legendę kina Hoffmana wkrótce będzie można zobaczyć w filmie Francisa Forda Coppoli Megalopolis u boku Adama Drivera, Aubrey Plaza i Jona Voighta.

Hunt zdobyła w swojej kilkudziesięcioletniej karierze wiele nominacji do Akademii, Złotego Globu i nagrody BAFTA. Zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki za rolę w filmie Lepiej Być Nie Może i jest czterokrotną zdobywczynią nagrody Emmy za rolę w tym przebojowym programie telewizyjnym Szaleję za tobą. Boutella to algierska aktorka, która rozpoczęła karierę jako tancerka, występując na trasach koncertowych z wybitnymi artystami, w tym z Madonną i Rihanną. Jej dorobek na dużym ekranie obejmuje m.in Mumia I Kingsman: Tajne służby. Następnym razem będzie można ją zobaczyć Rebel Moon – Część druga: Scargiverktóry zadebiutuje na platformie Netflix 19 kwietnia.

Dustin Hoffman jest reprezentowany przez Tavistock Wood Management i WME; Helen Hunt z United Talent Agency; Sofia Boutella przez Agence Adequat i CAA; Giacomo Gianniotti autorstwa Do MGMT, The Gersh Agency, Thruline Entertainment, Characters Talent Agency oraz Lichter, Grossman, Nichols, Feldman, Royal, Shikora & Clark; Jonno Davies autorstwa Dentona Brierly’ego, ColorCreative, Gersh i GGSSC; Laura Morante autorstwa Alsira Garcia-Maroto Talent Agency i UBBA.

Markus Barmettler i Philip Lee są reprezentowani przez Marca Jacobsona Law.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here