The Dowództwo Obrony poinformowało, że żołnierze biorący udział w operacji Hadrin Daji uratowali 16 Almajiri i kobietę uprowadzoną w gminie Gada w stanie Sokoto.

PUNCH doniósł, że 9 marca 2024 r. niektórzy terroryści najechali LGA i porwali uratowane ofiary.

W sobotnim oświadczeniu DHQ wydanym przez dyrektora ds. operacji medialnych, generała dywizji Buby Edwarda, stwierdzono, że żołnierze, władze lokalne i agencje rządowe współpracowały, aby zapewnić wolność zakładnikom.

W oświadczeniu czytamy: „Przypomnijmy, że terroryści najechali i porwali 16 uczniów (Almajiris) wraz z kobietą w Gada LGA w stanie Sokoto.

„21 marca 2024 r. wojsko współpracujące z władzami lokalnymi i agencjami rządowymi w całym kraju w ramach skoordynowanej akcji poszukiwawczo-ratowniczej uratowało tych zakładników. Uratowani zakładnicy zostali przekazani rządowi stanu Sokoto w celu dalszych działań.”

Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał i inne treści cyfrowe na tej stronie nie mogą być powielane, publikowane, nadawane, przepisywane ani redystrybuowane w całości ani w części bez uprzedniej wyraźnej pisemnej zgody firmy PUNCH.

Kontakt: [email protected]

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here