Sieć YES chciała pozyskać w okresie pozasezonowym nie tylko jednego byłego menedżera New York Yankee, ale dwóch.

Choć YES zatrudniło poprzednika Aarona Boone’a z drużyny Yankee, Joe Girardiego, stacja rozmawiała również z Buckiem Showalterem na temat dołączenia do sieci, poinformowali dyrektorzy z rozmów Sportowiec.

Metsowie mieli prawo uniemożliwić Showalterowi kontynuowanie rozmów z regionalną siecią sportową drużyny Yankees zgodnie z warunkami pierwotnej trzyletniej umowy Showaltera, która zapewniała mu łącznie nieco niecałe 12 milionów dolarów za zarządzanie Metsami. Jednak rzeczniczka Mets powiedziała, że ​​pozwoliliby Showalterowi pracować dla sieci międzymiastowej, gdyby rozmowy były zaawansowane.

Mets zwolnili Showaltera po bilansie 75-87 w zeszłym sezonie. W pierwszym roku pracy w drużynie Showalter wygrał 101 meczów i po raz czwarty zdobył tytuł Menedżera Roku. Mets płacą mu 4 miliony dolarów, aby nie poradził sobie w 2024 roku.

„Przeprowadziliśmy bardzo wstępne rozmowy z Buckiem” – powiedział rzecznik YES Sportowiec. „Kiedy dowiedzieliśmy się, że nadal ma ważny kontrakt, nie kontynuowaliśmy tej sprawy”.

Mets powiedzieli, że nie będą uniemożliwiać Showalterowi podjęcia pracy w YES.

„Jesteśmy na to otwarci, podobnie jak na inne możliwości” – powiedział rzecznik Mets Sportowiec.

Showalter odmówił komentarza.

Biuletyn Pulsu

Bezpłatne, codzienne aktualizacje sportowe bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej. Zapisać się

Bezpłatne, codzienne aktualizacje sportowe bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej. Zapisać się

KupićKup Biuletyn Pulsu

Showalter (67 l.) będzie w tym roku częścią relacji MLB Network, występując raz w miesiącu. Oprócz długiej kariery menedżerskiej Showalter był analitykiem telewizyjnym, pracując wcześniej w ESPN, MLBN i YES.

TAK dodał Girardi, co jest wyjątkową okolicznością, biorąc pod uwagę, że był on poprzednim menadżerem.

Girardi został zwolniony w październiku 2017 r., po zaskakującym sezonie drużyny Yankees, w którym awansował do 7. meczu American League Championship Series.

Następnie zastąpił go Boone, który nie zaszedł dalej niż ALCS, a w zeszłym roku nie dostał się do play-offów.

Nie jest jasne, czy Showalter przyjąłby pracę na TAK. Ponieważ Boone cieszył się dużym zainteresowaniem po nieudanej próbie przejścia do play-offów, Showalter mógł nie chcieć, żeby widziano go, jak kwestionuje obecnego menedżera.

Rola Showaltera w MLBN będzie szersza i będzie występowała tylko raz w miesiącu, co wyeliminuje takie kłopoty.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Sarah Stier / Getty Images)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here