Głębokość gry jest często reklamowana jako zaleta w okresie turniejowym, ale w przypadku Creightona i Oregona ławkę rezerwowych można lepiej opisać jako element niepotrzebny. Creighton jest faworytem nad Oregonem w sobotniej drugiej rundzie turnieju NCAA, w którym trener Oregonu Dana Altman zmierzy się ze swoją byłą drużyną.

Zawodnicy Bluejay nie są obcy dźwiganiu dużego ciężaru, zajmując w tym sezonie 355. miejsce w minutach na ławce według KenPom i mogą zdobyć drugą Sweet 16 w ciągu tylu sezonów. Nie było zatem zaskoczeniem, że trójka najlepszych Creightona pochłonęła 115 ze 120 dostępnych minut przeciwko Akron w wygranej 77-60 w pierwszej rundzie.

Z drugiej strony drużyna Ducks zwiększyła rotację podczas zaskakującego występu w turnieju Pac-12 i nad Karoliną Południową w pierwszej rundzie turnieju NCAA. Jermaine Couisnard, Jackson Shelstad i N’Faly Dante łącznie zagrali 110 minut w pierwszym meczu. Dominują nie tylko w minutach. Trio zdobyło 85,1 procent punktów Oregonu po zdobyciu 74,6 procent w grze o tytuł Pac-12. Couisnard sam zdobył 40 punktów.

Pomimo podobieństw w produkcji sposób, w jaki Creighton zdobywa punkty, jest zupełnie inny. The Jays uwielbiają odpuszczać, zajmując ósme miejsce w kraju ze współczynnikiem rzutów za trzy punkty i trafiając 36,5 procent tych prób. Przeciwko Akronowi w pierwszej rundzie Creighton wykonał 10 z 17 podciągnięć z dystansu. Bluejays mają bilans 21-3, gdy trafiają co najmniej 30 procent rzutów za trzy punkty.

Z drugiej strony Oregon w ostatnich dziewięciu meczach tylko dwa razy trafiał z dystansu na co najmniej 30 procent. Atak Ducks opiera się na skutecznym strzelaniu z bliskiej odległości i ochronie piłki. Ich wskaźnik rotacji wynosi 50 najlepszych, a w siedmiu z ostatnich ośmiu meczów strzelali więcej niż średnia w sezonie.

Jeśli chodzi o defensywę, Creighton będzie starał się skierować napastników do Ryana Kalkbrennera, trzykrotnego defensywnego gracza roku na Wielkim Wschodzie, z wyraźnym pokryciem strat, co kusi przeciwników, aby zadowolili się atakami ze średniego dystansu. Według KenPoma nie będzie to oznaczać wielu strat, zajmując ostatnie miejsce w kraju, ale powinno to nadrobić solidnymi zbiórkami.


Co: Region Środkowo-Zachodni, druga runda

Czas zakończenia: 21:40 czasu wschodniego, sobota

TELEWIZJA: TBS

Lokalizacja: Pittsburgh

Kursy Creighton vs. Oregon

Kursy pochodzą z ZakładMGM i aktualizuj na żywo. Znaleźć najlepsze oferty biletów na StubHub aby zobaczyć swoją ulubioną drużynę.

Wybór ekspertów

Rzut modelu: Creighton o 4,0, łącznie 146,5

Gracze do oglądania

Creightona

  • Baylor Scheierman, starszy obrońca pierwszego zespołu All-Big East
  • Ryan Kalkbrenner, środkowy senior, defensywny zawodnik roku Big East, drugi zespół All-Big East
  • Trey Alexander, młodszy strażnik, drugi zespół All-Big East

Oregon

  • N’Faly Dante, środkowy seniorów, pierwszy zespół All-Pac-12
  • Jermaine Couisnard, starszy obrońca drugiej drużyny All-Pac-12

Więcej relacji z turniejów koszykówki mężczyzn NCAA

(Zdjęcie Dany Altman: Joe Sargent / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here