Włochy zdobywają drugie zwycięstwo w USA, pokonując Ekwador 2:0

Azzuri szybko strzelili gola, a w ostatnich minutach zapewnili sobie zwycięstwo

Włochy zapewniły sobie niewielkie zwycięstwo 2:0 nad Ekwadorem w drugim towarzyskim meczu marcowego tournee po Ameryce. W wyniku meczu na Red Bull Arena w New Jersey Lorenzo Pellegrini otworzył wynik w 3. minucie fenomenalnym uderzeniem z około 20 metrów. Nicolò Barella przypieczętował końcowy wynik w doliczonym czasie gry.

Podopieczni Luciano Spallettiego odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu po zwycięstwie 2:1 nad Wenezuelą kilka dni temu. Mecz rozpoczął się dobrze dla Włochów, którzy w 3. minucie mieli okazję do rzutu wolnego z około 20 metrów. Federico Dimarco oddał strzał, który został zablokowany przez ścianę. Piłka wpadła do Lorenzo Pellegriniego, który klinicznie zakończył fantastycznym strzałem, pozostawiając Javiera Burrai bez szans – 1:0. Na początku drugiej połowy Giacomo Raspadori uderzył głową po dośrodkowaniu Pellegriniego, ale Burrai nie zmartwił się tym. Chwilę później Alan Franco posłał piłkę nad poprzeczką z około 12-13 metrów.

W 69. minucie „La Tri” po raz pierwszy stanowiło poważne zagrożenie dla Guglielmo Vicario. Gonzalo Plata przedarł się z prawej strony, wyminął Mateo Darmiana, wciął się do środka i oddał mocny strzał, który bramkarz sparował. Piłka wpadła w pole karne do Pervisa Estupiñána. Lewy pomocnik celuł w dalszy róg, ale piłka o włos minęła bramkę.

W trzeciej minucie doliczonego czasu drugiej połowy Nicolò Barella strzelił drugiego gola dla Włochów. Pomocnik Interu otrzymał doskonałe podanie od Giovanniego Di Lorenzo i spokojnie wyprzedził Burrai, zapewniając sobie końcowe zwycięstwo 2:0.