Nyesom Wike, Minister Federalnego Terytorium Stołecznego, zatwierdził kwotę 280,3 mln N na wypłatę stypendiów dla 13 946 niezamożnych studentów na wszystkich poziomach edukacji w FCT.

Dr Danlami Hayyo, Sekretarz Mandatu w Sekretariacie Edukacji Administracji FCT, powiedział to w czwartek w Gwagwaladzie.

Hayyo powiedział to podczas inauguracji przyspieszonej rehabilitacji 19 szkół publicznych w całym FCT.

Przeczytaj także:

Inauguracja odbyła się w Szkole Uzdolnionych, Gwagwalada w Radzie Obszaru Gwagwalada FCT.

Hayyo wyjaśniła, że ​​kwota ta przeznaczona była zarówno dla nowych, jak i obecnych beneficjentów ubogich w różnych szkołach i na różnych poziomach nauczania.

Jego zdaniem „ma to na celu zapewnienie, że żadne dziecko nie zostanie pozostawione”.

Dodał, że oprócz stypendiów i rehabilitacji szkół publicznych minister wskrzesił także porzucony 25 lat temu szkolny festiwal sportowy.

Jeśli chodzi o rehabilitację szkolną, Sekretarz Mandatu stwierdził, że celem jest poprawa środowiska uczenia się i promowanie doskonałości edukacyjnej.

Dodał, że posunięcie to miało również na celu zapewnienie uczniom i nauczycielom dostępu do wysokiej jakości obiektów niezbędnych do zapewnienia wysokiej jakości edukacji.

Według niego podjęte działania świadczą o zaangażowaniu ministra w całościowy rozwój przyszłych liderów.

Powiedział: „To dowód zaangażowania ministra w zapewnianie środowiska sprzyjającego uczeniu się; taki, który pielęgnuje marzenia i aspiracje młodych ludzi.

„Chodzi o położenie fundamentów pod lepszą przyszłość naszych dzieci.

„Potwierdzamy nasze zaangażowanie w zapewnienie każdemu dziecku w FCT dostępu do wysokiej jakości edukacji; do bezpiecznego i stymulującego środowiska uczenia się, w którym mogą się rozwijać, prosperować i przekształcać w liderów jutra.

„Zastanówmy się zatem nad znaczeniem naszej misji; zainspirujmy się potencjalnym wpływem naszych wspólnych wysiłków.

„Nie możemy się doczekać pomyślnego zakończenia projektu, gdy będziemy nadal pracować ramię w ramię na rzecz jaśniejszej i dostatniej przyszłości Federalnego Terytorium Stołecznego”.

Obserwuj kanał Eagle Online na WhatsApp

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here