Według doniesień kilka osób zginęło w starciu rywalizujących ze sobą młodych ludzi na obszarze samorządu lokalnego Mikang w stanie Plateau.

Dowiedziono, że wiele osób zostało rannych podczas starć, które rozpoczęło się w sobotni wieczór pomiędzy miejscową młodzieżą Taroh i Motola i trwało do wczesnych godzin porannych w niedzielę.

Stanowy komisarz ds. informacji Musa Ashoms potwierdził w niedzielę rozwój wydarzeń w The PUNCH w Jos.

Komisarz, który za sytuację obwinił sporne grunty na tym obszarze, powiedział: „Właśnie dzwoniłem w tej sprawie do przewodniczącego samorządu lokalnego Mikang. Powiedział mi, że można było tego uniknąć i nie dopuścić do eskalacji do tego stopnia, że ​​ludzie stracili życie, a w tej chwili w szpitalu są osoby leczone.

„Zaczęło się od sporu o ziemię.

„Według prezesa LG na danym terenie nie można wyprodukować nawet sześciu worków ryżu, a kiedy ludzie są przywiązani do swojej ziemi, mogą posunąć się o krok dalej.

„To coś, co mogli kontrolować swoje nerwy, ale w jakiś sposób doszło do tego, że dołączyli do nich inni, spalono domy, a ludzi okaleczono”.

Radził obywatelom, aby zawsze szukali alternatywnych mechanizmów rozstrzygania sporów w celu rozwiązywania sporów i powstrzymywali się od brania prawa w swoje ręce.

Po skontaktowaniu się z nim funkcjonariusz ds. public relations policji stanowej Alabo Alfred powiedział, że w zagrożony obszar wysłano pracowników ochrony, a dochodzenie w sprawie incydentu jest w toku.

„Okolica jest teraz spokojna. Ludzie zajmują się swoimi normalnymi sprawami” – dodała PPRO

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here