Wielki Tydzień: Obi szuka boskiej interwencji dla Nigerii – Punch Newspapers

Kandydat Partii Pracy na prezydenta w 2023 r., Peter Obi, nalegał, aby Nigeryjczycy wykorzystali ostatni okres Wielkiego Postu na poszukiwanie Bożej interwencji dla kraju.

Jego wiadomość została zawarta w serii postów na jego koncie X w niedzielę.

Napisał: „Gdy ogólnoświatowy sezon chrześcijańskiego Wielkiego Postu wkracza w ostatnią fazę, znaną dziś jako Wielki Tydzień, chciałbym życzyć im, zwłaszcza chrześcijanom z Nigerii, bardzo budującego tygodnia.

„Tygodniowe zajęcia Wielkiego Tygodnia upamiętniają głęboką pamięć o męce, śmierci i zmartwychwstaniu naszego Pana Jezusa Chrystusa, co stanowi rdzeń wiary chrześcijańskiej. Od 14 lutego 2024 r., kiedy rozpoczął się okres Wielkiego Postu, chrześcijanie nadal poszczą, modlą się i okazują sobie wzajemnie miłość braterską poprzez jałmużnę dla ubogich.

  • Kandydat Partii Pracy na prezydenta w 2023 r., Peter Obi, nalegał, aby Nigeryjczycy wykorzystali ostatni okres Wielkiego Postu na poszukiwanie Bożej interwencji dla kraju.

„Działania Wielkiego Tygodnia dają nam zatem okazję do trzeźwej refleksji nad wieloma wyzwaniami stojącymi przed nami indywidualnie, a także nad wyzwaniami stojącymi przed nami jako narodem, okazją do zwrócenia się o Bożą interwencję.

„Nawet gdy jako naród podejmujemy nasze ludzkie wysiłki, aby posunąć nasz naród do przodu, musimy wykorzystać powagę tego okresu, aby modlić się o Bożą interwencję w naszym narodzie.

„Serca wielu są przepełnione bólem, opłakując stratę bliskich z powodu wysokiego poziomu niepewności w kraju. Rodziny są głodne, nie wiedzą, skąd wezmą kolejny posiłek, bo nie stać ich już na podstawowe artykuły spożywcze.

„Wielu naszych rodaków zginęło w walce o jedzenie. Jedność i miłość w różnorodności, z których znany był nasz drogi naród, zostały złożone w ofierze na ołtarzu podziałów plemiennych i religijnych.

„Dlatego przedstawmy nasz naród Bogu w celu uzdrowienia i odnowy w tym Wielkim Tygodniu, abyśmy, jako ludzie, pracując dla Nowej Nigerii, stało się to jeszcze bardziej możliwe. Życzę nam wszystkim owocnego i pełnego wrażeń obchodów Wielkiego Tygodnia”.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here