Pojawiły się nowe informacje na temat osoby odpowiedzialnej za niedawne zabójstwo siedemnastu (17) żołnierzy w Okuamie, społeczności położonej na obszarze władz lokalnych Ughelli South w stanie Delta.

Przywódca bojowników (tożsamość tajemnicza), obecnie uciekający, wraz ze swoimi kohortami zorganizował atak, którego celem byli żołnierze zaangażowani w misję pokojową w tej społeczności.

W ciągu tygodnia siły zbrojne wyśledziły uciekającego przywódcę bojowników do nadrzecznej osady Igbomorotu na obszarze samorządu lokalnego południowego Ijaw w stanie Bayelsa. Jednak ich pościg pozostawił społeczność zdewastowaną, a mieszkańcy porzucili swoje domy po tym, jak byli świadkami zburzenia kilku domów.

Doniesienia sugerują, że wojsko może rozszerzyć poszukiwania zbiegłego przywódcy bojowników i jego współpracowników na Peremabiri, inną społeczność na obszarze samorządu lokalnego południowego Ijaw.

Niemniej jednak istnieją sprzeczne informacje dotyczące pochodzenia przywódcy bojowników. Niektóre źródła podają, że pochodzi ze społeczności Awawa ze strony ojca, inne zaś twierdzą, że pochodzi z Akwagbe, położonego w pobliżu społeczności Okuama.

Detektywi prowadzą obserwację podejrzanego od zabójstw personelu wojskowego, które miały miejsce 14 marca, starając się zebrać informacje potrzebne do jego zatrzymania.

Według wiarygodnego źródła matka podejrzanego, mieszkanka Igbomotoru, po rozstaniu z ojcem przeniosła go do domu swoich przodków. Lata młodości spędził w odosobnionym otoczeniu w głębi lądu Igbomotoru.

Ponadto podejrzany jest uważany za założyciela grupy pokojowej i sił ochotniczych, aktywnie zaangażowanych w działalność humanitarną. W szczególności podjął się renowacji zrujnowanej rezydencji zmarłego bojownika o wolność w Delcie Nigru, Izaaka Boro, w Kaiamie na obszarze samorządu lokalnego Kolokuma-Opokuma w stanie Bayelsa i hojnie przekazał rodzinie Boro milion nair dla upamiętnienia jego dziedzictwa.

Podejrzany, opisany jako oddany uczeń Izaaka Boro, zgłaszał udział w ograniczaniu kradzieży ropy naftowej na osi Bomo stanu, choć był on niepotwierdzony, wraz z zarzutami udziału w działalności bunkrowania.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here