„Bądź bardzo ostrożny. To są mecze towarzyskie”. Było wiadomość napisana na tablicy w szatni Valdebebas i szeptane do ucha przez sztab trenerski Real Madryt swoim zawodnikom w chwili pożegnania przed rychłą podróżą w celu wypełnienia różnych zobowiązań międzynarodowych ze swoimi zespołami. To, co wydarzyło się w listopadzie, postawiło cały klub w stan gotowości w związku z meczami, które mają zostać rozegrane do przyszłego wtorku, a które rozpoczęły się w czwartek występami zawodników Realu Madryt.

To było starcie Camavingi z Demblem: jego krzyki bólu mówią wszystko…

Podczas przerwy reprezentacyjnej w listopadzie zeszłego roku Real Madryt cierpiał jak nigdy dotąd. Kibice Realu Madryt widzieli, jak to wyglądało Camavinga Poważnej kontuzji doznał po przypadkowej grze z Demblem, na później, żeby udowodnić, jak Winicjuszpo strasznym wejściu Dawsona Sanchezamusiał opuścić boisko z wyraźnymi oznakami poważnej kontuzji. Badania wykazały, że doznał zerwania ścięgna dalszego w lewej nodze i że będzie mógł grać w piłkę nożną dopiero w połowie lutego.mniej więcej taki sam okres nieobecności, jaki zaplanowano dla francuskiego pomocnika. Obaj wyprzedzili terminy i w styczniu już wchodzili na trawę ubrani na biało Realu Madryt..

Kontuzje są częścią piłki nożnej i niezależnie od tego, jak bardzo jesteś ostrożny, nigdy nie wiesz, kiedy mogą się pojawić, jak to miało miejsce w przypadku Camavingi, który doznał kontuzji na treningu. Jeśli prawdą jest, że zaangażowaniem, jakiego pragną wszystkie drużyny, nie jest uciskanie zawodników, a w dodatku sami piłkarze też muszą kierować wysiłkami.

Vinicius: „To będzie ekscytujące grać z Brazylią u mnie w domu, na Bernabu”

Na szczęście dla Realu Madryt Wszystkie mecze, z którymi muszą się zmierzyć ich zawodnicy, mają charakter towarzyski, z wyjątkiem Łunina, który w czwartek pokonał Ukrainę w pierwszym meczu barażowym.. Klub znacznie bardziej boi się wyjazdów Brazylijczyków na mecze eliminacyjne do kolejnych mistrzostw świata. Są to intensywne starcia, co Winicjusz mógł sprawdzić w listopadzie.

Ancelotti i jego zespół wiedzą, jak dużo będę grać w kolejnych meczachdlatego zmaksymalizowali komunikat do wysłania graczom. Jakakolwiek kontuzja jest zawsze nieodpowiednia, ale jeśli to możliwe, gdy przychodzi czas na decyzję o tytule. Teraz nie ma prawie czasu na powrót do zdrowia, a opieka i środki ostrożności są niewielkie.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here