Zalecenie powodziowe wydane dla obszarów wzdłuż rzeki Delaware w Pa., NJ, Del.

Zalecenie powodziowe wydane dla obszarów wzdłuż rzeki Delaware w Pa., NJ, Del.

03:59

Być może oficjalnie jest już wiosna, ale w sobotę Nowa Anglia i okolice zmagają się z zimowym połączeniem pogody w całym regionie, w którym w niektórych obszarach może spaść ponad stopa śniegu, a na obszarach południowych i wzdłuż wybrzeża będzie padać deszcz, wiatr i możliwe powodzie.

W stanie Maine National Weather Service ostrzegła przed niebezpiecznym dniem w podróży, związanym ze wzrostem ilości lodu tworzącego się w głębi lądu od wybrzeża, na wierzchu już opadłego śniegu lub deszczu ze śniegiem.

Według Maury Casey, głównego synoptyka w służbie pogodowej z Gray w stanie Maine, w głębi lądu synoptycy spodziewają się opadów śniegu od jednego do dwóch stóp w górach w zachodnim stanie Maine i na obszarach na północy oraz w Górach Białych.

Oczekuje się, że w regionie jezior od New Hampshire do Maine sumy opadów będą nieco niższe i wyniosą od sześciu cali do stopy, ze względu na domieszkę deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu.

„Granica jest dość stroma, z niższymi ilościami w pobliżu wybrzeża i większymi w górach” – powiedział Casey.

Oczekuje się, że w Connecticut, Nowym Jorku, Rhode Island i Massachusetts burza będzie miała głównie charakter deszczowy, z pewnymi marznącymi opadami we wcześniejszej części dnia w zachodnie i środkowe Massachusetts zanim zamienił się w cały deszcz.

Najsilniejsze opady spodziewane są późnym popołudniem i wieczorem w Connecticut oraz zachodnim i środkowym Massachusetts od 16:00 do 19:00 czasu lokalnego oraz na Rhode Island i wschodnim Massachusetts od 19:00 do 22:00 czasu lokalnego. Deszcz może utrzymać się nad Cape Cod i Nantucket do północy.

„Nocna sucha pogoda ustąpi miejsca słońcu” – powiedział Frank Nocera, główny synoptyk National Weather Service w Norton w stanie Massachusetts. Oczekuje się, że pomimo słońca niedziela będzie wietrzna, a temperatury będą niższe niż średnia dla końca marca – dodał.

W niedzielę rano burza powinna całkowicie opuścić region Nowej Anglii.

Tam jest zagrożenie powodzią Według służb pogodowych, w całym regionie, w tym na dalekim południu New Hampshire, gdzie poranny śnieg i deszcz ze śniegiem mogą zatkać kanały burzowe w związku z obfitszymi opadami deszczu, które będą miały miejsce dziś po południu.

Deszcz może również spowodować wylanie rzek na Rhode Island i południowo-wschodnim Massachusetts. Służba pogodowa wydała także ostrzeżenia przeciwpowodziowe w Connecticut i częściach Nowego Jorku.

Burza nadeszła pod koniec sezonu zimowego w niektórych obszarach na północnym wschodzie, w tym w Bostonie mało śniegu i wyższe temperatury.

Podmuch śniegu i marznący deszcz w północnej Nowej Anglii nastąpiły po tym, jak na początku tygodnia dla części Montany, Dakoty, Minnesoty, Illinois i Wisconsin wydano ostrzeżenia dotyczące zimowej pogody.

Wiosna następuje a dzika zimaprzy rekordowych upałach w lutym, co pozwoliło na grę w golfa w Wisconsin i food trucki na świeżym powietrzu w Minnesocie.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here