Oddział stanu Kano Kongresu Wszystkich Postępowców wezwał rząd stanowy do udowodnienia, że ​​wydał 6 miliardów N na program żywienia w Ramadanie.

Wyzwanie nadeszło po tym, jak gubernator Abba Yusuf wyraził w piątek konsternację w związku z trwającym programem żywienia w ramach Ramadanu w metropolii Kano.

Przewodniczący stanowego APC, Alhaji Abdullahi Abbas, rzucił wyzwanie gubernatorowi, gdy w sobotę zasygnalizował on rozdawanie środków paliatywnych przywódcom i zwolennikom APC w stanie.

Dystrybucja artykułów spożywczych odbyła się na obszarze samorządu lokalnego Dawkins Kudu w stanie Kano.

Abbas, który określił program jako fikcję, zwrócił się do rządu stanowego o przedstawienie dowodów na to, że dostarczana żywność była współmierna do wydatków wydawanych na program.

Powiedział: „Wiemy, że rząd federalny, Dangote i BUA zapewniły środki paliatywne, zatem niech przedstawią dowód, że wydali wspomnianą kwotę na program.

„Zboża, które rozdajemy naszym zwolennikom, zostały zakupione z naszych datków, ponieważ nie mamy rządu”.

W swojej uwadze szef sztabu Przewodniczącego Krajowego APC, Muhammada Garby, który reprezentował przy tej okazji swój naród, powiedział, że zakupili 5 840 worków ryżu o masie 50 kg, 1600 worków prosa i 2 000 kartonów Spaghetti do rozdania swoim zwolennikom i innym Ludziom Kano.

Garba wyjaśnił, że krajowy przewodniczący APC, dr Abdullahi Ganduje, koordynował ideę paliatywu partyjnego z wiceprzewodniczącym Senatu Barau Jibrinem, a inni przyczynili się do zakupu artykułów spożywczych.

Powiedział, że 484 podopiecznych z 44 jednostek samorządu terytorialnego stanu skorzysta z gestu, który zostanie przekazany wszystkim zwolennikom partii, wpływowym osobom w mediach społecznościowych, a także innym zwykłym pracownikom partii.

„Nasz przewodniczący krajowy, dr Umar Ganduje, planuje również zapewnić utrzymanie środka paliatywnego, aby złagodzić skutki trudności gospodarczych, które są tymczasowe w związku z wysiłkami prezydenta Tinubu w stawianiu czoła tym wyzwaniom.

* Dlatego uznaliśmy za konieczne wspieranie zwolenników i przywódców naszej partii w 484 okręgach, zwłaszcza w okresie Ramadanu, ponieważ jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji” – dodał.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here