Jak ogłosiło w piątek drużyna narodowa kobiet, reprezentacja USA zmierzy się z Meksykiem w jednym z dwóch ostatnich meczów towarzyskich przed wyjazdem na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu tego lata. Mecz, który będzie także uczczeniem 25. rocznicy zwycięstwa drużyny w Pucharze Świata Kobiet w 1999 r., odbędzie się 13 lipca w Red Bull Arena w Harrison w stanie New Jersey.

W meczu rozegrany zostanie ostateczny skład zawodników z USA, którzy pojadą do Francji na igrzyska olimpijskie. W środę USWNT dowiedziało się, że w fazie grupowej turnieju zmierzy się z Niemcami, Australią oraz Zambią lub Marokiem i rozegra te mecze w Nicei i Marsylii od 25 lipca.

GŁĘBIEJ

USWNT przyciąga Niemcy i Australię na igrzyska olimpijskie

„Kibice będą mieli okazję okazać swoje wsparcie dla zespołu przed wyjazdem do Francji, jednocześnie świętując występ naszej drużyny w Pucharze Świata Kobiet w 1999 r.” – powiedziała Cindy Parlow Cone, prezydent USA ds. piłki nożnej. Cone był także członkiem kadry na Mistrzostwa Świata w 1999 roku. „To grupa kobiet, które tak wiele zrobiły dla tego sportu, a 25 lat później nadal odczuwa się wpływ tej drużyny i turnieju, zwłaszcza gdy ubiegamy się o organizację Mistrzostw Świata FIFA Kobiet w 2027 roku. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę moich kolegów z drużyny i przyjaciół.”

W maju FIFA ogłosi gospodarza Mistrzostw Świata Kobiet w 2027 r., co oznacza, że ​​istnieje potencjał, że ten mecz będzie pojedynkiem gospodarzy mistrzostw świata z gospodarzami mistrzostw świata, jeśli wspólna oferta Stanów Zjednoczonych i Meksyku zakończy się pomyślnie.


USWNT pokonało Chiny i zdobyło tytuł Pucharu Świata Kobiet 1999. (Zdjęcie: David Madison/Getty Images)

Chociaż przed igrzyskami olimpijskimi w futbolu amerykańskim jeszcze nie ogłoszono, mecz towarzyski na Red Bull Arena ma już wiele historii.

Gotham FC rozgrywa swoje mecze u siebie na stadionie, a poza sezonem pozyskał wolnych agentów i gwiazdy USWNT Rose Lavelle, Emily Sonnett, Crystal Dunn i Tierna Davidson, a w swoim składzie miał już Lynn Williams, Midge Purce i Jennę Nighswonger.

Istnieje również sporo historii między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem na Red Bull Arena, w tym dwa mecze kończące Puchar Świata (oba zwycięstwa USWNT) w latach 2011 i 2019. W 2011 r. na ten mecz przybyło tylko 5852 fanów. Do 2019 roku, przed obroną tytułu mistrza świata przez USWNT, liczba ta wynosiła 26 332. W swoim ostatnim pojedynku Meksyk dał USA kompletną porażkę 2:0 w fazie grupowej Złotego Pucharu CONCACAF W w zeszłym miesiącu na stadionie Snapdragon w San Diego.

Podczas gdy główna trenerka Emma Hayes zadebiutuje w reprezentacji narodowej w czerwcowym okienku międzynarodowym, a mecze z Koreą Południową zostały już ogłoszone w Kolorado i Minnesocie, sprawdzian z Meksykiem wypada w samą porę przeciwko ostatniej drużynie, której udało się wygrać z USWNT .

(Zdjęcie: Brad Smith/Getty Images dla USSF)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here