Rodzina królewska związała się z premierem Modim jako członek rodziny

Thimphu, Bhutan:

Król Bhutanu Jigme Khesar Namgyel Wangchuck był gospodarzem specjalnej rodzinnej kolacji dla premiera Narendry Modiego w Pałacu Lingkana podczas jego niedawnej wizyty państwowej. To pierwszy raz, kiedy premier Indii zostaje przyjęty przez króla Bhutanu w K5 Residence Lingkana Palace, podaje agencja informacyjna PTI.

Cała rodzina króla Bhutanu, w tym królowa Jetsun Pema i trójka ich dzieci Jigme Namgyel, Jigme Ugyen i Sonam Yangden, była obecna na prywatnej kolacji zorganizowanej w piątek.

Najnowsze i najświeższe wiadomości w NDTV

Rodzina królewska związała się z premierem Modim jako członkiem rodziny, podkreślając szczególne więzi między obydwoma krajami.

Najnowsze i najświeższe wiadomości w NDTV

Ten rzadki i wyjątkowy gest odzwierciedlał przyjaźń i koleżeństwo łączące przywódców obu narodów.

Najnowsze i najświeższe wiadomości w NDTV

Zdjęcia z kolacji pokazują, jak premier Modi wchodzi w interakcję z dwoma młodymi książętami, podczas gdy księżniczka Sonam leży na kolanach królowej Pemy.

Na zdjęciach widać, jak premier rozmawia i rozmawia z książętami oraz pozuje do zdjęcia z rodziną króla.

Najnowsze i najświeższe wiadomości w NDTV

„Żaden indyjski premier nie był wcześniej zapraszany przez króla na prywatną kolację. Premier Modi otrzymuje ten przywilej. To był pierwszy raz, kiedy indyjski premier gościł w Pałacu Lingkana. I jest to także pierwszy raz, kiedy indyjski premier otrzymał najwyższe odznaczenie przyznane przez Bhutan. W rzeczywistości jest pierwszym obcokrajowcem, któremu przyznano tę nagrodę bhutańską” – powiedział PTI urzędnik.

Od prywatnej kolacji wydanej przez króla po nadanie najwyższego w kraju odznaczenia cywilnego, trzy szczególne gesty Bhutanu stały się kluczowym punktem wizyty państwowej premiera Modiego w Himalajach.

Podczas bezprecedensowego powitania premiera Modiego w Bhutanie ludzie ustawili się w kolejce na całym odcinku 45 kilometrów od Paro do Thimphu.

Premier spotkał się także z członkami społeczności indyjskiej i lokalną ludnością Bhutanu, którzy zebrali się, aby powitać go przed hotelem w Thimphu.

Podczas wizyty premier Modi otrzymał w piątek „Order Druk Gyalpo”, co czyni go pierwszym zagranicznym szefem rządu, który dostąpił tego zaszczytu.

Nagroda stanowi wyraz uznania dla wkładu premiera Modiego we wzmacnianie przyjaźni między Indiami a Bhutanem oraz jego przywództwa skupionego na ludziach.

„Jestem zaszczycony otrzymaniem od Bhutanu nagrody «Order Druk Gyalpo». Dedykuję ją 140 crore Hindusom” – wkrótce potem premier Modi opublikował w X.

W sobotę premier Modi zakończył owocną dwudniową wizytę państwową w Bhutanie, podczas której zapewnił Thimphu o zdecydowanym wsparciu New Delhi w jego dążeniu do rozwoju i zgodził się przekazać narodowi himalajskiemu 10 000 crore rupii w ciągu najbliższych pięciu lat.

23 marca, gdy premier Modi odlatywał do New Delhi, w specjalnym geście powitali go na lotnisku król Bhutanu i premier Bhutanu Tshering Tobgay.

(Z udziałem agencji)

Czekając na odpowiedź załadować…

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here