Za nami chaos pierwszych dwóch dni Turnieju NCAA. Doszło do niepokoju, co uwydatniło zwycięstwo Oakland nad Kentucky i zwycięstwo Yale nad Auburn. Występy były fascynujące, od „10 trójek” Jacka Gohlkego po „40-częściowe” Jermaine’a Couisnarda.

Pole jest teraz zmniejszone do 32 zespołów. Zwycięzcy sobotnich i niedzielnych meczów zapewnią sobie miejsce w przyszłotygodniowej Sweet 16.

Poniżej znajduje się harmonogram sobotnich meczów 1/8 finału oraz listę zawodników, których warto obejrzeć. Wszystkie czasy są wschodnie.

Harmonogram w sobotę (godziny zgłoszeń, sieć, lokalizacja)

12:45: nr 7 Dayton kontra nr 2 Arizona (CBS, Salt Lake City)

15:15: Nr 5 Gonzaga kontra Nr 4 Kansas (CBS, Salt Lake City)

17:30: Stan Michigan nr 9 kontra Karolina Północna nr 1 (CBS, Charlotte)

18:10: nr 7 w stanie Waszyngton kontra nr 2 w stanie Iowa (TNT, Omaha)

19:10: nr 14 Oakland kontra nr 11 NC State (TBS, Pittsburgh)

20:00: Teksas nr 7 kontra Tennessee nr 2 (CBS, Charlotte)

20:40: nr 11 Duquesne kontra nr 3 Illinois (TNT, Omaha)

21:40: nr 11 Oregon kontra nr 3 Creighton (TBS, Pittsburgh)

Gracze do oglądania

  • Jack Gohlke, Oakland: Gohlke miał przełomowy występ w czwartkowy wieczór przeciwko nr 3 Kentucky. Starszy obrońca wykorzystał 10 rzutów za trzy punkty, doprowadzając Golden Grizzlies do szału. Transfer do Dywizji II będzie miał na celu zapewnić więcej marcowej magicznej soboty przeciwko nr 11 stanu NC.
  • Caleb Love, Arizona: Turniej Love rozpoczął się w czwartek szybko, notując double-double w wysokości 18 punktów i 11 zbiórek przeciwko nr 15 w Long Beach State. mierzący 6 stóp i 4 stopy obrońca został Graczem Roku Pac-12 z najlepszymi w karierze punktacjami (18,1 punktów na mecz), efektywnym procentem celnych rzutów z gry (51,0) i udziałami w zwycięstwach (4,8).
  • Jermaine Couisnard, Oregon: Couisnard przeszedł do historii programu Ducks w czwartek, zdobywając 40 punktów w meczu z Karoliną Południową. W sezonie mierzący 180 cm obrońca zdobywał średnio 16,1 punktu na mecz, przy 40% skuteczności rzutów z podłogi. Czy sobotni wieczór w Pittsburghu zapowiada kolejny dobry występ przeciwko Creighton?
  • Armando Bacot, Karolina Północna: Bacot w czwartek w wygranym meczu Karoliny Północnej z Wagnerem zanotował double-double wynoszący 20 punktów i 15 zbiórek. Bacot jest obecnie drugi w historii Karoliny Północnej pod względem zdobytych punktów, ustępując jedynie Tylerowi Hansbrough. Mierzący 180 cm napastnik będzie potrzebował kolejnego ważnego meczu, jeśli Tar Heels zamierzają pokonać w Charlotte drużynę Michigan State Spartans Toma Izzo.

Wymagana lektura

Aby uzyskać informacje o biletach na wszystkie mecze turniejowe, kliknij Tutaj.

(Zdjęcie: Jared C. Tilton / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here