Joe Mazzulla ujawnił w środę, że został poinformowany, że po gwizdku nie może już kwestionować strzałów przeciwników.

Podczas środowego wystąpienia w radiu w programie „Zolak & Bertrand Show” 98.5 The Sports Hub Mazzulla odmówił ujawnienia, kto się z nim kontaktował, że będzie musiał zaprzestać tej niezwykłej taktyki, ale powiedział, że powiedziano mu, że nie może już tego robić. Mazzulla powiedział, że spodziewa się wkrótce ogłoszenia nowego przepisu.

„Nie mogę powiedzieć (kto powiedział trenerowi Celtics, żeby przestał to robić)” – powiedział Mazzulla. „Wiem tylko, że nie będziemy już tego robić”.

W zeszłym tygodniu Mazzulla zrobił furorę, skacząc do Royce’a O’Neale’a, aby mieć pewność, że skrzydło Suns nie będzie w stanie oddać rzutu w dal po gwizdku. Na 2:58 do końca meczu Celtics z Phoenix, który zwyciężył 127:112, O’Neale próbował podciągnąć się i oddać rzut za trzy punkty z logo po tym, jak sędziowie przerwali już grę na przerwę dla Suns. W tym czasie O’Neale miał 0 na 7 rzutów z gry, w tym 0 na 5 w próbach za trzy punkty. Mazzulla powiedział, że nie chce, aby O’Neale nabrał rytmu.

„Widziałem faceta wchodzącego do środka, żeby oddać strzał” – powiedział wtedy Mazzulla. „Nie zrobił żadnego, a ja nie chciałem, żeby czuł się dobrze, idąc na ławkę rezerwowych. (Reporter) zapytał mnie o to miesiąc temu i takie są zasady ławy oskarżonych. Chłopaki nie strzelają przed naszą ławkę, żeby wrócić na swoją ławkę i poczuć się dobrze. Jeśli mam poprosić chłopaków o udział w zawodach, sztab musi zrobić to samo.

Mazzulla powiedział, że jego niezwykły manewr miał na celu nadanie tonu swojej drużynie.

„To tyle” – powiedział Mazzulla. „Więc jedną z moich największych irytacji jest myśl, że facet dostanie rzut wolny, a to po prostu nie w ten sposób. A jeśli mamy utrzymać nasz zespół na poziomie, to samo wymagajmy od personelu. Były więc chwile, gdy nam tego brakowało, za co pociągałem personel do odpowiedzialności, a trzeba zrobić wszystko, co w jej mocy, aby tego nie zrobić.

Analitykowi TNT, Charlesowi Barkleyowi, nie podobał się konkurs strzałów Mazzulli, mówiąc w telewizji, że trener może potencjalnie zranić zawodnika podczas próby zablokowania strzału. Chociaż Mazzulla nie nawiązał fizycznego kontaktu z O’Neale’em, mógł potencjalnie podkopać zawodnika, podchodząc wystarczająco blisko, aby odeprzeć strzał po gwizdku. Barkley powiedział, że „znokautowałby” Mazzullę, gdyby trener mu to zrobił.

Mazzulla powiedział, że nie słyszał komentarzy Barkleya.

„Możemy się z tego śmiać, ale ostatecznie masz w swojej organizacji krótkie chwile, w których możesz określić, czym chcesz się kierować, i zrobiliśmy to w zeszłym roku i sięgając wstecz, jest to ważna rzecz dla naszego zespołu, sposób myślenia, który staramy się wnieść” – powiedział Mazzulla. „Każdego dnia będziemy powtarzać, że chcemy, aby nasi przeciwnicy stale czuli się niekomfortowo, a nie chcemy dawać im przewagi w żadnym momencie. Doceniam graczy, którzy pozwalają nam być sobą jako sztab, doceniam, że sztab to akceptuje. I masz wrażenie, że masz małe chwile na ustawienie temperatury i to był jeden ze sposobów.


Wymagana lektura

(Zdjęcie: Matt Stone/MediaNews Group/Boston Herald za pośrednictwem Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here