Przeszłość Toma Wilsona nie pozostawiła w nim żadnych wątpliwości co do teraźniejszości, dlatego też departament ds. bezpieczeństwa zawodników NHL nałożył w piątek zawieszenie na sześć meczów drużyny Washington Capitals za wysoko postawionego Noaha Gregora z Toronto Maple Leafs.

Zabawa, o której mowa, była nieostrożna, a nawet lekkomyślna, ale nie wyglądała na złośliwą. Gregora można zaliczyć do tych, którzy uważali, że cios jedną ręką w twarz był przypadkowy.

To jednak nie wystarczyło, aby Wilson nie otrzymał najdłuższego zawieszenia w tym sezonie NHL.

W ramach kary Wilson straci 161 458,32 dolarów, co zwiększy jego łączną pensję utraconą w wyniku zawieszeń i kar finansowych do ponad 1,4 miliona dolarów.

W ciągu 11-letniej kariery w NHL otrzymał obecnie sześć zawieszeń, trzy grzywny i wiele innych ostrzeżeń.

Ostatni zakaz wykluczy go z rywalizacji Waszyngtonu w fazie play-off do 4 kwietnia. Capitals weszli do gry w piątek z trzema punktami straty do Detroit i zapewnili sobie ostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej z dziką kartą.

Zgodnie z warunkami układu zbiorowego Wilson ma 48 godzin na złożenie odwołania. Pierwszą z nich usłyszy Gary Bettman. Jeśli komisarz NHL podtrzyma orzeczenie, Wilson będzie miał możliwość skierowania sprawy do neutralnego arbitra.

Wilson poszedł tą drogą po zawieszeniu na 20 meczów za niebezpieczne uderzenie Oskara Sundqvista z St. Louis w październiku 2018 roku. W tej sprawie arbiter obniżył karę do 14 meczów.

Była to część 15-miesięcznego okresu, podczas którego Wilson wielokrotnie spotykał się osobiście z Georgem Parrosem, starszym wiceprezesem NHL ds. bezpieczeństwa zawodników, aby omówić działania mające na celu powstrzymanie go od zawieszenia przy czterech różnych okazjach i nieobecności w trzech meczach play-off, w tym 18 mecze w sezonie zasadniczym i dwa mecze przedsezonowe.

Wilson przeprosił Gregora natychmiast po uderzeniu go w twarz z taką siłą, że podczas środowego meczu wybił mu kilka zębów. Po pierwszym wykonaniu ataku napastnikiem Leafs, Wilson zamachnął się kijem wokół ciała Gregora i nawiązał bezpośredni kontakt z jego brodą i ustami, zdobywając podwójną karę za wysokie uderzenie w końcówce przegranej 7:3 z Leafs.

„Nie sądzę, żeby próbował ciąć faceta w twarz” – powiedział Gregor reporterom w Toronto po piątkowym treningu. „Nie sądzę, żeby ktokolwiek w lidze kiedykolwiek próbował tego dokonać. Pewnie trochę nierozważnie posługiwałem się kijem i niestety mnie dopadło, ale wszystko w porządku.”

Arkusz rapowy Toma Wilsona

22 marca 2024 r.: Zawieszony w sześciu meczach za wybitnego zawodnika z Toronto Noaha Gregora, tracący 161 458,32 dolarów pensji.

4 maja 2021 r.: Ukarany grzywną w wysokości 5000 dolarów za brutalne pobicie Pavla Buchnevicha Rangersów.

6 marca 2021 r.: Zawieszony na siedem meczów za wejście na pokład Brandona Carlo z Bostonu i utratę 311 781,61 dolarów pensji.

3 października 2018 r.: Zawieszony na 14 meczów po apelacji w sprawie nielegalnego czeku skierowanego do dyrektora drużyny St. Louis Oskara Sundqvista, w wyniku czego utracił wynagrodzenie w wysokości 882 113,88 dolarów.

2 maja 2018 r.: Zawieszony w trzech meczach play-off za nielegalny czek na głowę Zacha Astona-Reese z Pittsburgha.

3 października 2017 r.: Zawieszony na cztery mecze za wejście na pokład Sammy’ego Blaisa z St. Louis i utratę 97 560,96 dolarów pensji

23 września 2017: Zawieszony w dwóch meczach przedsezonowych za przeszkadzanie Robertowi Thomasowi z St. Louis.

29 kwietnia 2016: Ukarany grzywną w wysokości 2403,67 dolarów za uderzenie kolanem Conora Sheary’ego z Pittsburgha.

27 marca 2015: NHL ukarany grzywną w wysokości 2000 dolarów za popełnienie dwóch wykroczeń związanych z nurkowaniem.

(Zdjęcie: Patrick Smith / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here