Były indyjski krykiecista Robin Uthappa skrytykował kierownictwo drużyny Delhi Capitals za brak wsparcia dla indyjskich graczy w ich składzie. Uthappa wyraził swoje obawy podczas meczu otwierającego IPL 2024 pomiędzy DC a Punjab Kings w Mullanpur. Wyrażając swoje rozczarowanie, Uthappa zakwestionował niechęć franczyzy do promowania indyjskich talentów, podkreślając ich tendencję do faworyzowania zagranicznych graczy na kluczowych stanowiskach.

„Dlaczego nie wesprzesz wybranych przez siebie indyjskich graczy? Nie rozumiem, dlaczego franczyza taka jak DC nie wspiera indyjskich graczy. Na tym polega mój problem z DC, oni nigdy nie wypróbowują swoich indyjskich chłopaków” Uthappa powiedział w Jio Cinema.

W szczególności Uthappa zwrócił uwagę na brak wsparcia dla takich zawodników jak Abishek Porlel i Prithvi Shaw, którzy albo zostali usunięci, albo pominięci w wyjściowym składzie. Podkreślił znaczenie dawania szans obiecującym talentom, takim jak Porlel, który pokazał swój potencjał dynamicznymi rundami w niższej kolejności.

Uthappa zasugerował, że gracze tacy jak Porlel powinni być brani pod uwagę na stanowiska najwyższej klasy, aby w pełni wykorzystać swoje umiejętności i skutecznie przyczynić się do sukcesu zespołu.

„Patrząc na technikę Porela, myślę, że może odnieść ogromny sukces w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ale skąd będziesz wiedzieć, jeśli go nie wypróbujesz? Dlaczego nie uderzyć go na numer 3 lub 4? Pojawił się jako Impact Player na 9. miejscu i prawie uratował franczyzę.” powiedział Uthappa.

Młody leworęczny zdobył 32 z 10 piłek po tym, jak zajął 9. miejsce, mając zaledwie 17 piłek w rundach. To jego pukanie doprowadziło DC do 174/9. Uthappa uważa, że ​​DC powinno starać się pokonać kogoś takiego jak Porel w czołowej czwórce.

Ponadto Uthappa wyraził niezadowolenie z pozycji odbijania przypisanej Axarowi Patelowi, niezmiennie występującemu w drużynie DC w poprzednim sezonie. Zakwestionował logikę degradowania zawodnika w dobrej formie na niższą pozycję odbijania, wzywając zarząd do skuteczniejszego wykorzystania mocnych stron kluczowych indyjskich zawodników.

„Pokonali drugiego najlepszego strzelca w zeszłym roku, zajmując 7. miejsce. Kiedy wykorzystasz formę swoich indyjskich zawodników w dobrej formie?” on zapytał.

Delhi Capitals przegrywa pierwszy mecz IPL 2024 z Punjab Kings

Pomimo obaw Uthappy drużyna Punjab Kings, prowadzona dzięki imponującemu uderzeniu Sama Currana i cennemu wkładowi Liama ​​Livingstone’a i Prabhsimrana, zapewniła sobie zwycięstwo w zaciętym meczu z Delhi Capitals. W meczu obie strony miały momenty świetnej gry, a drużyna Punjab Kings wykazała się wytrwałością w pościgu pomimo kilku początkowych niepowodzeń.

Warto zauważyć, że agresywny start Shikhara Dhawana został przerwany przez precyzyjne uderzenie Ishanta Sharmy w kręgle, a ofensywne podejście Prabhsimrana dodało dynamiki rundom Pendżabu. Jednak przełomowe osiągnięcia meloników DC, w tym Kuldeepa Yadava, zapewniły równowagę w zawodach, co ostatecznie doprowadziło do ekscytującego zakończenia, w którym zwyciężył Pendżab.

Wybór redaktora

DRS, 24 marca: W niezapomnianą sobotę Klaasen i Russell wyróżniają się
Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here