Taktyka Finidiego ekscytuje Iheanacho, Dessers

Kelechi Iheanacho i Cyriel Dessers wyrazili zadowolenie z taktyki zastosowanej przez tymczasowego trenera Finidi George’a podczas piątkowego zwycięstwa nad rywalką Ghaną, donosi PUNCH Sports Extra.

Finidi poprowadził Orły do ​​zwycięstwa 2:1 nad Black Stars na Stade de Marrakech w Maroku, zapewniając Nigerii pierwsze zwycięstwo nad Ghaną na poziomie seniorskim od 18 lat.

Wracający napastnik Dessers posłał Lawrence’a Ati-Zigiego w złą stronę z pola karnego w 38. minucie, po tym jak obrońca Ghany Jerome Opoku strzelił Iheanacho.

Opoku dostał czerwoną kartkę w 57. minucie za sprzeciw, pozostawiając Black Stars w 10-osobowej drużynie.

Zespół Eagles powiększył prowadzenie na sześć minut przed końcem, gdy rezerwowy Ademola Lookman spokojnie minął bramkarza Ati-Zigiego i atakującego obrońcę po dobrym zagraniu zespołowym, w którym uczestniczyli inny rezerwowy Moses Simon i pomocnik Alex Iwobi.

W czterech minutach doliczonego czasu gry prawy obrońca Bright Osayi-Samuel powalił napastnika Semenyo w pole karne Nigerii, aby podarować Ghańczykom rzut karny, a kapitan Jordan Ayew nie popełnił błędu z miejsca, posyłając Stanleya Nwabali w złą stronę.

Po zwycięstwie taktyka Finidiego przyniosła mu pochwały od niektórych nigeryjskich graczy, ponieważ Super Eagles pod wodzą Finidiego prezentowali bezpośredni, ofensywny styl futbolu, co stanowiło ostre odejście od defensywnego futbolu, który zapewnił Nigerii awans do finału AFCON 2023 gdzie zajęli drugie miejsce.

„Wykonał fantastyczną robotę w tak krótkim czasie, mam nadzieję, że otrzyma więcej szans na wykazanie się” – powiedział Iheanacho.

Dessers, który strzelił pierwszego gola po strzale Finidiego jako menadżer Orłów, wierzy, że styl Enyimby pomaga im stwarzać więcej sytuacji, mówiąc: „Miał jasne podejście do tej gry – graj agresywnie i stwarzaj w ten sposób więcej okazji i myślę, że nam się to udało. ”

We wtorek Nigeria zmierzy się z Mali w Maroku, dając Finidiemu kolejną szansę na przekonanie wielu osób o swojej gotowości do pracy w Super Eagles.

Kontakt: [email protected]