Dowódca i dyrektor naczelny stanowego korpusu ds. przestrzegania przepisów ruchu drogowego i egzekwowania prawa w Ogun, „Seni Ogunyemi, powiedział, że poddawanie testom psychiatrycznym przestępców drogowych, w szczególności osób naruszających przepisy drogowe, pomogło zmniejszyć liczbę wypadków w stanie.

Ogunyemi powiedział, że proszenie błądzących kierowców, zwłaszcza tych, którzy jeżdżą „w jedną stronę”, do odwiedzenia szpitali psychiatrycznych jest środkiem naprawczym przyjętym w celu powstrzymania takich kierowców od powtarzania tego samego wykroczenia.

Jak wynika z niedzielnego oświadczenia, szef TRACE oświadczył to podczas wizyty członków zarządu Stowarzyszenia Konsultantów Medycznych i Stomatologicznych Nigerii przy Federalnym Centrum Medycznym oddziału w Abeokuta, którzy odwiedzili go w jego biurze w Ibarze w Abeokuta.

Ogunyemi wyjaśnił, że te środki naprawcze, w tym zapłata kar finansowych i inne przyjęte strategie, były dość skuteczne i pomogły drastycznie ograniczyć liczbę wypadków w stanie.

Ujawnił, że inne inicjatywy obejmują m.in. wprowadzenie burmistrzów i marszałków ruchu drogowego, klubów TRACE w różnych szkołach, aby wyłapywać ich jako młode oraz szkolenia podnoszące kompetencje funkcjonariuszy, między innymi w celu zwiększenia ich profesjonalizmu.

Ogunyemi wezwał personel medyczny do nawiązania kontaktu z agencją i wspierania jej w realizacji programów bezpieczeństwa drogowego, aby uświadomić mieszkańcom stanu.

Powiedział: „Wcześniej tempo śmierci ludzi na naszych drogach było alarmujące do tego stopnia, że ​​nazywano nas „państwem pogrzebowym”, ale obecnie jest to „stan ratujący życie” w wyniku interwencji rządu i środki naprawcze wdrażane przez firmę TRACE.

„Obejmuje to żądanie od sprawców wykroczeń drogowych zapłacenia kar finansowych i poddania się badaniom psychiatrycznym, jeśli zajdzie taka potrzeba, w celu ograniczenia ich ekscesów. To nie jest kara, ale sposób ich naprawienia i powstrzymania od ponownego popełnienia tego samego przestępstwa”.

W odpowiedzi prezes stowarzyszenia, dr Sola Adebisi, pochwalił funkcjonariuszy TRACE za dobre postępowanie i wysiłki na drogach, obiecując, że stowarzyszenie będzie opierać się na istniejących relacjach z agencją.

Tymczasem stanowa przewodnicząca Nigeryjskiego Instytutu Stosunków Publicznych, pani Seun Boye, błagała o wsparcie TRACE w pomyślnej organizacji Tygodnia Public Relations w Nigerii w 2024 r., który odbędzie się w kwietniu.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here