Kluczowe dania na wynos

  • Interfejs okna dialogowego „formatowania dysku” firmy Microsoft pozostaje niezmieniony od 30 lat i początkowo miał być tymczasowy.
  • Deweloper Dave W Plummer stworzył interfejs użytkownika w 1994 roku jako szybką poprawkę, która nigdy nie była aktualizowana.
  • Pomimo przestarzałego wyglądu, interfejs użytkownika obecnego formatu dysku nadal działa skutecznie nawet po dziesięcioleciach.

Jak długo pozostawiłeś projekt niedokończony? Jeśli odpowiedziałeś na cokolwiek poniżej „30 lat”, gratulacje; pokonałeś Microsoft. Programista, który pracował nad niektórymi z najbardziej znanych funkcji systemu Windows, opublikował post, w którym ujawnił, że interfejs użytkownika jednego z jego okien dialogowych miał być rozwiązaniem tymczasowym, ale od 30 lat nie został odpowiednio pomalowany .

Źródło

Funkcje systemu Windows 11 w wersji zapoznawczej: wszystko, czego możesz teraz spróbować

System Windows 11 jest zawsze aktualizowany o nowe i eksperymentalne funkcje

Interfejs okna dialogowego „formatuj dysk” systemu Windows pozostaje niezmieniony od 30 lat

Wiadomość się rozeszła Kanał X Dave’a W. Plummera, który pracował nad długotrwałymi funkcjami systemu Windows, takimi jak Menedżer zadań i legendarny Windows Pinball. Jak się okazuje, interfejs użytkownika użyty do „formatowania dysku” nie miał być jego ostatecznym wyglądem; było to coś, co Dave wymyślił „w deszczowy czwartkowy poranek w Microsoft pod koniec 1994 roku” jako zastępstwo „prawdziwego” interfejsu użytkownika. Jedynym problemem jest to, że „prawdziwy interfejs użytkownika” nigdy nie pojawił się, co przypomina nam, kiedy Microsoft potrzebował 10 lat na włączenie tej funkcji.

Od tego czasu za każdym razem, gdy użytkownik systemu Windows formatował swój dysk, korzystał z tymczasowego interfejsu użytkownika, który miał uzyskać odpowiedni projekt trzydzieści lat temu. Ale szczerze mówiąc, obecny interfejs użytkownika bardzo dobrze spełnia swoje zadanie; w tym momencie nadanie interfejsowi użytkownika formatu dysku długo oczekiwanej przeróbki może zirytować więcej osób, niż by się to podobało. Jednakże zabawnie będzie zobaczyć, jak długo potrwa to „tymczasowe zameldowanie” zakodowane w ciągu jednego popołudnia, dopóki Microsoft w końcu nie zdecyduje się na dostosowanie go do reszty systemu Windows.



Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here