Jako środek konsolidacji zysków odnotowanych w związku z usuwaniem nielegalnych punktów kontrolnych/wymuszeń i szutów skutkujących zatorami w ruchu na drodze dojazdowej do portu Tin-Can Island, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny nigeryjskiego urzędu portowego (NPA), Mohammed Bello-Koko , złożył w poniedziałek niezaplanowaną wizytę na drodze dojazdowej do portu Tin-Can.

Przemawiając na marginesie nieplanowanej kontroli wyrywkowej, Mohammed Bello Koko powiedział: „Nasza zerowa tolerancja dla wszelkich form przeszkód w swobodnym przepływie ruchu nie jest dziełem przypadku i jesteśmy gotowi skonsolidować zyski, które odnotowaliśmy najpierw w Apapa, a teraz w Tin-Can. Jesteśmy wdzięczni Szanownemu Ministrowi Gospodarki Morskiej i Niebieskiej Gospodarki, Jego Ekscelencji Adegboyedze Oyetoli i gubernatorowi stanu Lagos za ogromne wsparcie, jakie otrzymaliśmy w tym zakresie.

Bello Koko stwierdziła dalej, że „drogi dojazdowe do portów to korytarze międzynarodowe, co oznacza, że ​​zatory w ruchu na tak wrażliwych sieciach drogowych, poza negacją produktywności portów, są międzynarodowym wstydem, który wymaga synergii wszystkich zainteresowanych stron, aby uporać się z nim w sposób zrównoważony. Chociaż przyczyny impasu są zakorzenione w czynnikach zewnętrznych w stosunku do NPA, jako brama do gospodarki narodowej mamy obowiązek przyjąć rolę pierwszej linii w walce z tym zagrożeniem”.

W związku z groźbą zablokowania drenów przez śmieci Bello Koko powiedział: „Chociaż poleciłem naszemu odpowiedniemu wewnętrznemu działowi rozpoczęcie odmulania drenów i oczyszczenie ścieków, nawiążemy współpracę i zintensyfikujemy synergię z Lagos State Waste Management Urzędu Miejskiego (LAWMA) i Federalnego Ministerstwa Robót, w gestii którego leży zarządzanie odpadami i drogami, aby powstrzymać tę nieprzyjemną tendencję.

Należy przypomnieć, że kierownictwo NPA pod przewodnictwem Mohammeda Bello Koko otrzymało niedawno pochwałę od Krajowego Stowarzyszenia Spedytorów Zatwierdzonych przez Rząd (NAGAFF) za usunięcie odwiecznych zatorów w ruchu, które dotychczas utrudniały wjazd i wyjazd z portów Apapa i Tincan w Lagos trudny.

PRZECZYTAJ TAKŻE TE NAJLEPSZE HISTORIE OD TRYBUN NIGERYJSKI

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here