W poniedziałek Korpus ds. Społeczności, Orientacji Społecznej i Bezpieczeństwa stanu Ogun o kryptonimie So-Safe poinformował, że aresztował czterech podejrzanych wandali na terenie OPIC Estate na obszarze samorządu lokalnego Ado-Odo/Ota w stanie za kradzież przewodów elektrycznych o wartości około N5m.

Korpus ujawnił aresztowanie podejrzanego członka Bractwa Eiye, który specjalizował się w rabowaniu ofiar przy użyciu fałszywej broni w LGA.

Zostały one podane do wiadomości w odrębnych oświadczeniach dowódcy korpusu Soji Ganzallo, za pośrednictwem biura dyrektora ds. informacji i public relations Morufa Yusufa, w poniedziałek.

Ganzallo ujawnił, że czterema podejrzanymi aresztowanymi za kradzież telewizji kablowej byli Mubarak Sheu, Usman Umar, Naura Abubakar i Aba Rabiu; podczas gdy Oluwatosin Ayinde został aresztowany za rzekome okradanie niczego niepodejrzewających osób postronnych za pomocą pistoletu-zabawki.

Sheu i jego kohorty zostali zatrzymani w piątek przez agentów korpusu z Dowództwa Dywizji Ihunsa, natomiast Ayinde został aresztowany przez Dowództwo Korpusu Agbara tego samego dnia.

Ganzallo powiedział: „22 marca około godziny 12:08 oficerowie korpusu z Dowództwa Dywizji Igere-Ihunsa pod dowództwem zastępcy dowódcy Adebesina Lukmona, dowódcy obszaru Agbara na obszarze samorządu lokalnego Ado Ota, podczas rutynowego patrolu otrzymali wezwanie pomocy z prośbą o pomoc.

„Po otrzymaniu powiadomienia funkcjonariusze szybko zareagowali i zatrzymali czterech podejrzanych członków syndykatu napadowego. Podejrzani, mieszkańcy miasta Lusada, zostali zidentyfikowani jako Mubarak Sheu, Usman Umar, Naura Abubakar i Aba Rabiu.

„Podejrzani zostali złapani w bloku F, działce 13, Future Expansion, OPIC Estate, Agbara, podczas niszczenia przewodów, kabli i gniazd o wartości ponad N5m”.

Ganzallo powiedział, że po aresztowaniu Ayinde korpus otrzymał informację o uprowadzeniu Abioduna Ogunbiyi, motocyklisty zawodowego, który odkrył, że użytą bronią był fałszywy pistolet ze stali nierdzewnej.

Dodał: „Ofiara zdołała szarpać się z podejrzanym na motocyklu, w wyniku czego oboje upadli. Następnie motocyklista podniósł alarm, powiadamiając znajdujących się w pobliżu funkcjonariuszy korpusu, którzy natychmiast zareagowali na incydent.

„Po zobaczeniu funkcjonariuszy podejrzany wyrzucił „zapalarkę gazową”, która przypominała nierdzewny pistolet, do pobliskiego krzaka. Tego właśnie używa podejrzany, aby zastraszyć swoje ofiary i zmusić je do podporządkowania się, zanim je okradnie”.

Szef So-Safe ujawnił, że wszyscy podejrzani przyznali się do zbrodni, podkreślając jednocześnie, że podejrzani wraz z eksponatami zostali przekazani policji do dalszego śledztwa.

„Ekwipunki odzyskane od podejrzanego obejmują jeden niebieski motocykl Honda, ręcznie oznaczony jako LSR 615 QM oraz dwa telefony Techno Spark 4, które, jak przyznał, należały do ​​studenta Abla Kente.

„Podejrzani i odzyskane eksponaty zostali przekazani nigeryjskiej policji w celu dalszego dochodzenia i ewentualnego oskarżenia” – stwierdził Ganzallo.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here