Biuletyn Windup ⚾ | To jest codzienny biuletyn MLB The Athletic. Zarejestruj się tutaj, aby otrzymywać The Windup bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą.


Dzisiaj wysłuchamy Shohei Ohtaniego na temat skandalu hazardowego i zarzutów kradzieży. Ile powie? Ponadto Ken rozmawiał z skruszonym członkiem podkomisji wykonawczej MLBPA i mamy podgląd Giants, Nationals i Angels. Nazywam się Grant Brisbee, zastępuję Levia Weavera i Kena Rosenthala — witajcie w Windup.


Shohei Ohtani przemawia dziś do mediów

Dziś jest ten dzień – Shohei Ohtani ma po raz pierwszy od czasu ujawnienia skandalu hazardowego rozmawiać z reporterami. Wśród tych, którzy cieszą się, że Ohtani przerywa milczenie? Jak relacjonuje Fabian Ardaya, jego menadżer, Dave Roberts:

Decyzja Ohtaniego o rozmowie zaskoczyła nawet niektórych działaczy zespołu, chociaż Roberts stwierdził, że odniesienie się przez Ohtaniego do sytuacji byłoby „dobre”, gdyby przedstawił swoją perspektywę na sytuację, w której brakowało prawdziwych, jednoznacznych odpowiedzi na temat tego, co się wydarzyło.

„Myślę, że to właściwa decyzja” – powiedział Roberts. „Cieszę się, że będzie mówił, opowie o tym, co wie i przedstawi swoje przemyślenia na temat całej sytuacji. Myślę, że da nam to trochę większą przejrzystość.”

Podsumowując: w zeszłym tygodniu przedstawiciele Ohtaniego oskarżyli Ippei Mizuharę, tłumacza ustnego Ohtaniego i jego najbliższego towarzysza od czasu przybycia do Stanów w 2018 r., o popełnienie „masowej kradzieży” i kradzież zgłoszonej sumy co najmniej 4,5 miliona dolarów od Ohtaniego w celu spłaty długów wobec rzekomego nielegalnego bukmacher. Od tego czasu nie mieliśmy żadnych wieści od Ohtaniego, jego agenta Neza Balelo ani nikogo z zarządu Dodgersów… lista jest długa.

Zatem tak, wszyscy mamy nadzieję na nieco większą jasność, jeśli chodzi o tę sytuację. Dziś wieczorem na stadionie Dodger Stadium drużyna Dodgers rozegra drugi mecz z serii trzech meczów Freeway Series przeciwko Angels. Swój (krajowy) sezon zasadniczy rozpoczynają w czwartek przeciwko Cardinals.

Więcej o skandalu bukmacherskim: Oto niektóre pytania bez odpowiedzi. W publicznej biografii Mizuhary było kilka nieścisłości i mamy wyjaśnienie zasad obstawiania zakładów MLB.


Notatnik Kena: Flaherty żałuje „niewygodnej” rozmowy telefonicznej

Z mojego ostatniego felietonu:

– W głosie Jacka Flaherty’ego było widać skruchę.

W ubiegły poniedziałek praworęczny zawodnik Detroit Tigers znalazł się w grupie zawodników, którzy stanęli przed Tonym Clarkiem, dyrektorem wykonawczym Major League Baseball Players Association. Gracze chcieli, aby Clark zastąpił swojego zastępcę, Bruce’a Meyera, byłym prawnikiem MLBPA, Harrym Marino. A rozmowa stała się gorąca.

Niecały tydzień później Flaherty i pozostałych siedmiu głównych działaczy ligi z podkomisji wykonawczej związku upoważnili Clarka do wydania oświadczenia, w którym stwierdził: „Nadal mamy kwestie do omówienia, ale wśród członków podkomisji wykonawczej MLB jedna rzecz jest jasna: nie jest to już Dyskusja na temat Harry’ego Marino, pod każdym względem.

W ten sposób burzliwy tydzień w związku przybrał kolejny dramatyczny obrót. Oświadczenie podkomisji nie odniosło się do losu Meyera. Ale Flaherty w wywiadzie dla Sportowiec w niedzielę wyraził ubolewanie z powodu sposobu, w jaki zachował się podczas rozmowy telefonicznej z Clarkiem, oraz wyraził optymizm, że wydarzenia minionego tygodnia doprowadzą do wzmocnienia związku zawodowego. Oto część mojego wywiadu z Flaherty, który został zredagowany dla przejrzystości.

Gdzie jesteś z Tonym?

Uwielbiam pracować z Tonym. Nadal informuję Tony’ego o tym, co się dzieje, i informuję go o tym, co się dzieje. Tony wykonał świetną robotę, radząc sobie z tym wszystkim, nawet w momentach, w których zawiniłem i być może nie postawiłem go w najlepszej sytuacji.

Poradził sobie z tą sytuacją bardzo dobrze, z opanowaniem i świetnym przywództwem, poświęcając czas na rozmowy z tyloma graczami, z którymi, jestem pewien, rozmawiał przez ostatnie dwa tygodnie w trakcie tej całej sytuacji. Nie trwało to długo, ale wydarzyło się bardzo szybko, sprawiając wrażenie, jakby trwało to bardzo długo.

Co takiego zrobiłeś, że byłeś winien?

Odbyła się jedna rozmowa telefoniczna, podczas której postawiłem Tony’ego w złej sytuacji, w której Harry próbował się przedrzeć. Próbował wywierać presję na Tony’ego, a Tony był mocny i powiedział, że to się nie stanie. Tony nie zrobił nic innego, jak tylko pozostać silnym w tym wszystkim. To było coś, co bardzo chciałbym odzyskać. Nigdy nie chciałem, żeby Harry był na miejscu Bruce’a.

Tony i ja już to przedyskutowaliśmy. Rozmawialiśmy o tym, jak postawiłem go w niewygodnej pozycji. Taki mamy związek. Możemy rozmawiać o tych rzeczach. Nie wszystko będzie idealne. Bierzesz to, idziesz dalej i uczysz się z tego. Doceniam sposób, w jaki Tony sobie z tym poradził.

Czy próbowałeś pomóc Harry’emu nabrać rozpędu?

Nie, nie o to chodziło. Nie próbowałam naciskać na Harry’ego i nadawać mu żadnego impetu. Chciałem po prostu poinformować Tony’ego, co się dzieje i co go czeka.

Sposób w jaki mówiłeś, że nie jest idealny?

Myślę, że kontaktowanie Tony’ego z Harrym nie było właściwą decyzją. Właściwie to nie ja skontaktowałem Tony’ego z Harrym. Ale wolałbym nigdy nie brać udziału w tej rozmowie telefonicznej. Szkoda, że ​​nie jestem w takiej sytuacji. Rozmowa telefoniczna była niewygodna, sposób, w jaki Harry podszedł do Tony’ego i próbował na niego narzucić różne rzeczy. Wolałbym, żeby mnie przy tym nie było.


Poza sezonem Sleepy Giants doszło do wstrząsu

Przewidywany rekord ZiPS: 83-79
Rekord 2023: 79-83

Miesiąc temu Giants mieli przeważnie senny okres poza sezonem, który zdawał się mieć na celu zirytowanie bardzo głośnej większości fanów. W ich skład wchodzili Logan Webb, Kyle Harrison, Jordan Hicks i dwóch stażystów chcących zdobyć punkty na studiach.

Wszystko to był jednak podstęp, ponieważ prezes ds. operacji baseballowych Farhan Zaidi tylko czekał, aż rynek przyjdzie do niego, a nie odwrotnie. Nie tylko wygrał jedną wojnę woli ze Scottem Borasem, ale dwie z nich w krótkich odstępach czasu. Przewidywano, że Matt Chapman i Blake Snell dostaną łącznie 10 lat i 230 milionów dolarów od naszego Tima Brittona, który jest w tym bardzo dobry. Giants kupili obu na maksymalnie pięć lat i 116 milionów dolarów. To niezłe oszczędzanie.

Jak jednak widać po rozbieżności między projekcją ZiPS a rekordem z poprzedniego sezonu, nadal jest nad czym pracować. Giants mają lepszy skład niż w zeszłym roku, ale nie jest to skład, w którym trenerzy będą ciągle wystawiać trenerów w nocy.

Kluczowe odejścia: 3B JD Davis, OF/DH Joc Pederson, OF Mitch Haniger, SS Brandon Crawford, LHP Alex Wood, LHP Sean Manaea, LHP Scott Alexander, RHP Anthony DeSclafani, RHP Ross Stripling, RHP Jakob Junis, RHP John Brebbia

Kluczowe przybycia: OF Jung Hoo Lee, OF/DH Jorge Soler, 3B Matt Chapman, SS Nick Ahmed, C Tom Murphy, LHP Blake Snell, LHP Robbie Ray, RHP Jordan Hicks

Kącik perspektywiczny: Kyle Harrison jest jednym z niewielu debiutantów w baseballu, który ma obecnie bez wątpienia gwarantowane miejsce w rotacji, a według Keitha Lawa, jedenasty zawodnik w klasyfikacji generalnej jest w świetnej sytuacji, z przed nim pretendentami z Cy Young i weteranami gotowymi do przyłączenia się rotacja w środku sezonu. Są wobec niego oczekiwania, ale nie presja.


Obywatele zmierzają we właściwym kierunku


CJ Abrams to jeden z niewielu jasnych punktów tegorocznych zawodów Nationals. (Mike Stobe / Getty Images)

Anioły liczą na poprawę młodzieży

Sam Blum zapowiedział dla nas sezon Aniołów. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak AL West radzi sobie w tym roku, zapoznaj się z naszym podglądem personelu.

Przewidywany rekord ZiPS: 83-79
Rekord 2023: 79-83

W okresie pozasezonowym Aniołowie byli związani praktycznie z każdym wolnym agentem. Mike Trout otwarcie prowadził kampanię na rzecz własności, aby pociągnąć za spust. Zespół stracił także dziewięcioosobowego zawodnika WAR w Ohtani, który przeszedł do Dodgers.

Jeśli chodzi o aktualny skład, jedynym obszarem, który został ulepszony, jest Bullpen. Anioły liczą na poprawę swojej podstawowej drużyny, czyli młodych, początkujących miotaczy. Mają nadzieję, że sztab trenerski zmieni kulturę. I modlą się o lepsze zdrowie. To właśnie robią Anioły co roku. Nadzieja, nadzieja, nadzieja, bez prawie żadnego kierunku i wydatków. Może któreś z tych lat się uda. Na razie jednak trudno przewidzieć, jak Anioły poradzą sobie w lidze z trzema innymi zespołami, które będą ze sobą rywalizować.

Zespół potrzebuje Anthony’ego Rendona i Trouta, aby pozostać na boisku. Potrzebują Logana O’Hoppe i Zacha Neto, aby rozwinęli się w gwiazdy, którymi wykazują oznaki bycia. Będą potrzebować tej początkowej rotacji, aby po prostu być lepsi. Możliwe, tak. Ale to wiele, o co proszę.

Kluczowe odejścia: RHP/DH Shohei Ohtani, INF Gio Urshela, OF Randall Grichuk, 1B CJ Cron, INF David Fletcher

Kluczowe przybycia: Aarona Hicksa, LHP Matta Moore’a, RHP
Robert Stephenson, RHP Zach Plesac, RHP José Cisnero, RHP Adam Cimber, RHP Luis García, LHP Adam Kolarek

Kącik perspektywiczny: Nolan Schanuel zajmuje pierwsze miejsce na liście najlepszych aniołów według Keitha Law. Jest cierpliwy przy talerzu i nawiązuje kontakt, ale Keith pyta: Czy można uzyskać większą moc z tak dużej ramy (6-4, 220 funtów)?


Uściski dłoni i przybicie piątki

Peter G. Angelos, prawnik-miliarder i większościowy właściciel Orioles od ponad 30 lat, zmarł w sobotę. Miał 94 lata.

Pierwsze oficjalne polecenie Juana Soto jako Jankesa? Wizyta w drużynie Akademii Dominikańskiej.

Mówcie, co chcecie o 24 prognozach Jima Bowdena dotyczących ligi MLB na sezon 2024, ale nie można powiedzieć, że nie są one dokładne. Domyśla się nawet, kto zaśpiewa hymn narodowy podczas All-Star Game.

Oceniliśmy sezony pozasezonowe wszystkich 30 drużyn. Wszystkie drużyny zdały oprócz jednej. Zgadnij, która drużyna dostała duże F.


Zapisz się na nasze inne biuletyny:

Odbicie 🏀 | Puls | Pełny etat | Pierwsza opona 🏁 | Do soboty 🏈| Miasto Szufelek🏈

(Zdjęcie na górze: Harry How / Getty Images)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here