Sędziowie proszą o większe zaangażowanie na koniec "przemoc werbalna i fizyczna" cierpienie

LSędziowie są zmęczeni, bardzo zmęczeni stawieniem czoła „przemocy werbalnej i fizycznej”, jakiej doświadczają podczas meczów piłki nożnej, i powtórzyli, że potrzebują zaangażowania wszystkich zaangażowanych osób, aby móc położyć temu kres: „Po raz kolejny kierujemy przesłanie pomocy w walce z przemocą werbalną i fizyczną, której doświadczają sędziowie„, powtarzają na swoim koncie”X.com‘ w opublikowanym ogłoszeniu.

Komitet przeciwstawia się przemocy

„Od Komitetu Technicznego sędziów Realu Federacin Espaola de Ftbol Po raz kolejny wysyłamy wiadomość o pomocy w walce z przemocą werbalną i fizyczną, której wielokrotnie doświadczają sędziowie.zwłaszcza nieletnich i tych, którzy grają w kategoriach nieprofesjonalnych, w każdy weekend” – zaczyna się oświadczenie. Przesłanie skierowane jest do futbolu amatorskiego i nieprofesjonalnego.

Biorąc pod uwagę, że „prawie niemożliwa misja wykonywania naszych funkcji w środku nie dającego się oddychać środowiska z obelgami, groźbami i atakami„, CTA stanowczo zażądało, aby „kluby i ich kibice pozycjonują się zdecydowanie w walce z tą plagą”, a także że „uświadamiają to federacje i instytucje związane ze światem piłki nożnej powagi tego, co dzieje się na boiskach Hiszpanii, i bez dalszej zwłoki przyjąć niezbędne szkolenia i środki przymusu” – przekonuje.

Oprócz żądania, aby „media zdecydowanie cenzurowały postawy nienawiści i przemocy na boiskach piłkarskich jakiejkolwiek kategorii i unikały jakiegokolwiek usprawiedliwienia”. Niektóre środki, aby przemoc nie była normalizowana w sporcie ani „w żadnej dziedzinie życia”: „Nie możemy w dalszym ciągu narażać integralności fizycznej naszych sędziów. Nie chcemy już żałować żadnych incydentów. Bez sędziów nie ma piłki nożnej!„konkluduje.Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here