CHESTER, Pensylwania — Władze podały w niedzielę, że poszukiwania 6-letniej dziewczynki, która została porwana przez wezbrane przez deszcz strumienie w południowo-wschodniej Pensylwanii, stały się misją ratowniczą, a nie misją ratowniczą.

Służby ratunkowe zostały wezwane w sobotę tuż po godzinie 19:00 po zgłoszeniu, że do Chester Creek porwano młodą dziewczynę.

Władze hrabstwa Delaware przeszukiwały potok w poszukiwaniu dziecka, które zidentyfikowano jako 6-letnią Lin’ajah Brooker.

W sobotni wieczór łodzie za pomocą kamer termowizyjnych skanowały wodę, podczas gdy załogi przeszukiwały pobliskie drzewa i gruz.

„W wodzie jest dużo zanieczyszczeń, które stanowią potencjalne zagrożenie dla naszych ratowników, ale zostali oni przeszkoleni, jak postępować w takich sytuacjach” – powiedział komisarz straży pożarnej w Chester John-Paul Shirley. „Mamy ustawione wieże oświetleniowe, latamy też dronami wyposażonymi w technologię obrazowania w podczerwieni i termowizyjną”.

Władze twierdzą, że od niedzielnego popołudnia nie jest to już akcja poszukiwawczo-ratownicza, ale akcja ratownicza.

W niedzielę w obu kierunkach na potoku oraz po obu stronach rzeki Delaware, gdzie wpada do niej, wykorzystano łodzie i drony.

Komisarz straży pożarnej powiedział Action News, że Brooker zaginęła, gdy bawiła się z dwoma innymi osobami.

Władze twierdzą, że trzy dziewczynki bawiły się w pobliżu strumienia, kiedy dwie wpadły do ​​wody. Jedna z nich zdołała wydostać się z wody, a według śledczych 6-letni Brooker został porwany.

„Z innymi dziećmi zeszła trochę za daleko, a moja 7-letnia córka próbowała ją przytrzymać, a ona trzymała się płaszcza mojej córki i chyba porwał ją wiatr” – powiedziała Tyeesha Reynolds, ciotka Brookera.

Kiedy dziewczyna poszła na dno, Reynolds powiedział, że cała rodzina jest na pokładzie.

„Mój bratanek ma 19 lat, wskoczył do wody. Mój 12-letni siostrzeniec wskoczył do wody” – powiedziała. „Wszyscy chcieliśmy mieć nadzieję na najlepsze i nadal mamy nadzieję na najlepsze”.

Dzieje się tak po ulewnych deszczach, które w sobotę nawiedziły region Filadelfii.

W wyniku ulewy w niektórych hrabstwach Delaware i Montgomery doszło do powodzi. W niektórych obszarach jezdnie zostały nawet tymczasowo zamknięte z powodu powodzi.

Każdy, kto posiada informacje na temat tego zdarzenia, proszony jest o natychmiastowy kontakt z policją.

Prawa autorskie © 2024 WPVI-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here